2 Podstawowe Powody, Przez Które Nie Podejmujemy Działania W E-biznesie

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

E-biznes, czy też inaczej – biznes w internecie – podobnie jak wszystko inne wymaga działania, ponieważ tylko działanie może dać jakiekolwiek rezultaty.

Owszem, myślenie i planowanie jest bardzo ważne ale poprzestanie na myśleniu i planowaniu bez działania niewiele zmieni w kwestii namacalnych efektów.

Tak się jednak dzieje, że większość z nas tego działania nie podejmuje i są ku temu dwa podstawowe powody. Tak tylko dwa ale tylko jeden z nich jest tym prawdziwym. Zobacz zresztą samemu co mam na myśli…

2 Podstawowe Powody, Przez Które Nie Podejmujemy Działania W E-biznesie

Kliknij Tutaj I Zobacz Jak Pozbyć Się Strachu Przed Opinią Innych Ludzi (I Każdego Innego)

Strach przed opinią ze strony innych ludzi to jeden z najczęstszych powodów, dla którego wolimy nic nie robić, pomimo tego, że zdajemy sobie sprawę, iż bez działania z naszej strony nic się nie zmieni.

Strach ten z kolei ma charakter podświadomy i wynika z naszych doświadczeń z przeszłości. Z kolei powodów, dla których możemy taki strach odczuwać jest naprawdę wiele i nie sposób tutaj wymienić wszystkich.

Negatywna ocena ze strony któregoś z rodziców, krytyka nauczyciela w szkole, wyśmianie przed oczami innych osób to tylko niektóre ze wspomnień, które powodują, że strach przed opinią innych ludzi może być wręcz paraliżujący.

Zauważ proszę, że mówimy tutaj o reakcji automatycznej, generowanej przez umysł. To trochę tak jak w programie komputerowym, w którym zapisane są konkretne instrukcje, zgodnie z którymi działa konkretny program.

A skoro tak to zmiana owej „instrukcji” w umyśle może zaowocować tym, że nie będziemy odczuwać żadnych emocji związanych z opinią ze strony innych osób.

O tym jak to można zrobić, możesz dowiedzieć się w tym poście: Z czego wynikają problemy i co można zrobić, żeby poradzić sobie z nimi w prosty sposób i odmienić swoje życie.

Wszyscy Żyjemy W Transie

Odnosząc się do kwestii strachu przed opinią ze strony innych ludzi, warto jest uświadomić sobie, że każdy z nas jest przez większą część czasu w transie (nagrałem na ten temat video, które – jeśli zechcesz – możesz zobaczyć tutaj: Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie).

Chodzi mi o to, że kiedy kogoś lub coś oceniamy to robimy to na podstawie wspomnień a te są zapisane w naszej podświadomości i stanowią instrukcje, zgodnie z którymi reagujemy na konkretne okoliczności w sposób automatyczny i bez świadomego zastanawiania się nad reakcją.

W związku też z tym można dojść do wniosku, że to, że ktoś ocenia nas negatywnie, nie oznacza, że ta osoba jest negatywna ale że zwyczajnie posiada w swoim umyśle instrukcje (przekonania, wspomnienia), które determinują powstawanie emocji i wyrażania opinii, które mogą okazać się dla nas negatywne.

Myślę więc, że kiedy wiemy, że każdy z nas funkcjonuje na podstawie czegoś, co przeżył w przeszłości, i że owe wspomnienia determinują to jak reagujemy na konkretne okoliczności, o wiele łatwiej jest zrozumieć postawę osoby, która np. nas krytykuje (co nie oznacza, że mamy się z nią zgadzać).

Łatwiej jest również zrozumieć samego siebie i – co bardzo ważne – zrobić coś, co sprawi, że np. strach przed opinią ze strony innych ludzi nie będzie nas dotyczyć. O tym jak można to zrobić, zobaczysz w tym poście: Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie.

Ja w każdym razie życzę Ci aby żaden strach nie powstrzymywał Cię przed podjęciem działania i żeby Twoje działania dawało Ci możliwie najlepsze efekty.

Co o tym myślisz? Uważasz te informacje za wartościowe i pomocne? Zostaw na ten temat swoją opinię w komentarzach i podziel się tym wpisem z innymi, jeżeli uznasz, że warto.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Wracając do tematu e-biznesu, oto 3 kluczowe elementy, które musisz mieć aby móc w ogóle myśleć o pozytywnych rezultatach.

Show Buttons
Hide Buttons