Nawyki – wszyscy je mamy i o wielu z nich nie mamy pojęcia.

Mówi się o tym, że nawyki mogą nam pomóc wzrosnąć lub że mogą nas zniszczyć i … jest to prawda.

Zdecydowaną większość rzeczy robimy w życiu nawykowo, niezależnie od tego, czy chodzi o nasze prywatne życie czy o życie zawodowe, nie zdając sobie często z tego sprawy.

Podstawową rzeczą z kolei, jaką robimy nawykowo jest myślenie, za którym pojawia się działanie lub jego brak.

Same nawyki wyrabiają się w nas od dziecka i jednym z takich właśnie miejsc jest szkoła, w której spędzamy znaczną część swojego dzieciństwa.

Nie mam w tym momencie najmniejszego zamiaru mówić, że szkoła jest w jakikolwiek sposób zła lub czemukolwiek winna bo nie w tym rzecz.

Chodzi bardziej o to, że w procesie tzw. formalnej edukacji buduje się w naszej podświadomości pewien program, w oparciu o który tworzą się także nawyki.

Wiele z nich niestety nie jest adekwatnych do tego, żeby rozwijać jakikolwiek biznes, także ten w internecie i o dwóch z nich opowiadam w poniższym video.

2 szkolne nawyki które mogą SKUTECZNIE uniemożliwiać zbudowanie dochodowego e-biznesu

Podstawową sprawą aby w ogóle móc zmienić swoje nawyki na pozytywne jest uświadomienie sobie jakie nawyki wpływają na nasze życie negatywnie i to jest właśnie cel poniższego video – pomóc Tobie w uświadomieniu tego, czy Ty także masz z nimi do czynienia.

Kolejny krok jest już całkowicie Twoją odpowiedzialnością.

Wiesz już o jakie wyniki chodzi ale pozwól, że powtórzę:

1. Niechęć do nauki – powstaje głównie dlatego, że wiele rzeczy, jakich uczymy się w szkole, nie interesuje nas a skoro jesteśmy czasami wręcz zmuszani do ich przyswojenia, to rodzi się w nas niechęć do uczenia się po tym jak już opuścimy mury szkoły.

Chcąc jednak rozwijać jakikolwiek e-biznes, uczenie się właściwych rzeczy nie jest możliwością ale koniecznością. Mówię o takich sprawach jak np. nauka budowania dochodowej listy adresowej czy copywritingu.

2. Poprzestawanie na zdobyciu informacji – ten nawyk powstaje głównie dlatego, że w szkole ocenia się nas za to jak dobrze zapamiętaliśmy zdobyte informacje a nie za to jak dobrze potrafimy te informacje wykorzystać w praktyce.

Wyniki w e-biznesie nie pojawiają się jednak ze względu na to jak wiele wiemy ale jak dobrze potrafimy wykorzystać zdobyte informacje i w ten sposób wpłynąć pozytywnie na innych ludzi, dając im wartość (więcej na temat dzielenia się wartością możesz dowiedzieć się w tym artykule: Czym jest „wartościowy marketing” i jak może Ci on pomóc w zarabianiu przez internet).

3. Chęć robienia wszystkiego samemu – w szkole uczymy się na wiele różnych tematów, począwszy od nauki języka polskiego, poprzez matematykę, geografię, biologię, chemię, itd. i w każdym przypadku wymaga się od nas tego, żeby opanować każdy z przedmiotów możliwie jak najlepiej.

To samo czasami przenosimy do e-biznesu, chcąc znać odpowiedzi na wszystkie pytania, zanim w ogóle cokolwiek zrobimy, podczas gdy najlepszym co możemy zrobić, to wybrać jedną, dwie metody działania (np. blogowanie, video marketing, marketing w mediach społecznościowych) i opanować je do mistrzostwa.

Nie ma konieczności, żeby znać się na wszystkim i robić wszystko samemu. W rzeczywistości o wiele lepiej (zwłaszcza na początku przygody z e-biznesem) jest wykorzystać wiedzę i umiejętności innych ludzi aby jak najszybciej skupić się na właściwych działaniach, dzięki którym można osiągnąć konkretne wyniki.

Kliknij Tutaj Aby Dowiedzieć Się Jakie Są 3 Kluczowe Elementy Aby Rozwijać Biznes W Internecie

Mam nadzieję, że potrafisz już ocenić, czy owe nawyki dotyczą Ciebie. Jeśli nie, to świetnie. W innym przypadku – jak już mówiłem – to Ty jesteś odpowiedzialny, żeby coś z nimi zrobić.

Jak? Najlepszym chyba sposobem wyeliminowania negatywnego nawyku jest zastąpienie go innym, pozytywnym 🙂

Co o tym myślisz? Uważasz te informacje za wartościowe i pomocne? Zostaw swoją opinię w komentarzach o podziel się tym postem z innymi, jeśli naturalnie uznasz, że warto to zrobić.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”