Dużo mówi się o tym, jak ważny jest własny rozwój. Jak istotne jest systematyczne czytanie właściwych książek, słuchanie właściwych materiałów czy oglądanie właściwych video.

Owszem, sama edukacja od właściwych ludzi nie zrobi z nikogo eksperta w jakiejkolwiek dziedzinie bo kluczem jest wykorzystać zdobytą wiedzę, o czym mówiłem choćby tutaj: Uczenie się od mistrzów nie wystarcza aby zostać mistrzem.

Mimo wszystko jednak to właśnie od właściwej edukacji wszystko się zaczyna a w poniższym video podzieliłem się 3 bardzo ważnymi powodami, dla których warto jest ją rozpocząć, ponieważ na to nigdy nie jest za późno…

3 Bardzo Ważne Powody Do Własnego Rozwoju (I Jak Go Wykorzystać W Internecie)

Tak, ucząc się każdego dnia, stajemy się coraz lepsi a to oznacza, że dostrzegamy więcej możliwości i więcej możliwości też jesteśmy w stanie wykorzystać aby pozytywnie wpłynąć na jakość swojego życia, niezależnie od tego, czy chodzi o nasze zdrowie, szczęście, relacje międzyludzkie czy o to jak radzimy sobie w sprawach finansowych.

To jednak nie wszystko…

Ogromną zaletą własnego rozwoju jest również to, że możemy pozytywnie wpłynąć na życie innych ludzi, pomagając im rozwiązać konkretne problemy lub osiągnąć konkretne korzyści.

Dzięki internetowi z kolei jesteśmy w stanie wpływać pozytywnie na ludzi, których możemy nigdy nie poznać osobiście a mówiąc inaczej – możemy z własnego domu dotrzeć do ludźmi na całym świecie z informacją, której szukają i która może im pomóc.

Jak?

Dzieląc się wartością (rozwiązaniem problemów lub możliwościami osiągnięcia korzyści) w postaci:

– tekstu (artykuły)
– audio
– video publikowane na YouTube i/lub na Facebook’u
– webinarów na żywo
– transmisji na żywo na Facebook’u

W moich oczach najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które pozwala na dzielenie się wartością jest blog. W tym jednak momencie warto jest zdecydować czy ma to być blog, w ramach którego chcemy zarabiać pieniądze czy też nie.

Jeżeli chcemy wykorzystać go także do tego, żeby pieniądze zarabiać, to dobrze jest wiedzieć, jak taki blog ma wyglądać i jaką funkcję ma pełnić, oprócz tego, że publikujemy na nim treści dla konkretnej grupy odbiorców.

O tym jak przygotować blog pod kątem marketingowym i jak dzięki temu zarabiać pieniądze możesz dowiedzieć się w darmowym raporcie, pt. „Jak zarabiać na blogu”, którego pobierzesz tutaj.

Ty = Twoja Najlepsza Inwestycja

Najpewniej znasz takie powiedzenie (zwłaszcza w temacie pieniędzy), że „trzeba być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie”.

Owszem, jest to prawda ale brakuje w tym powiedzeniu jednego czynnika.

Pomyśl bowiem… Gdybyś miał do dyspozycji superszybki samochód, którym miałbyś jechać w wyścigu, to czy najlepsze osiągi Twojego pojazdu są gwarancją sukcesu? Raczej nie, prawda?

Potrzeba jeszcze właściwego kierowcy a tym właściwym kierowcą można stać się właśnie dzięki właściwej edukacji, połączonej z właściwym działaniem, co pozwala na stawanie się coraz lepszym w dowolnej dziedzinie.

Więcej o tym dlaczego to Ty jesteś Twoją najlepszą inwestycją opowiedziałem w tym video: Oto TWOJA Najlepsza Inwestycja.

Jedna rzecz, o której warto pamiętać, jeśli uczysz się od innych…

Nie wiem jak to jest w Twoim przypadku ale ja często łapałem się i nadal zresztą jeszcze czasami tak robię, że czytając np. konkretną książkę, podchodzę do niej tak, że staram się myśleć jak jej autor, podczas gdy każdy człowiek – również autor książki czy ekspert w jakiejkolwiek dziedzinie – to ktoś, kto ma zestaw pozytywnych i negatywnych przekonań na temat otaczającego świata, więc nie w tym rzecz, żeby starać się być jak ktoś inny ale w tym, żeby ucząc się od innych ludzi, starać się dotrzeć do uniwersalnych zasad, które tym ludziom pomogły osiągnąć to co osiągnęli.

Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w tym poście: Jedna rzecz, o której warto pamiętać, angażując się w rozwój osobisty i ucząc się od innych ludzi.

Mam nadzieję, że informacje, którymi podzieliłem się w tym poście okażą się dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeżeli tak właśnie jest to podziel się nim dalej, korzystając z przycisków umieszczonych poniżej i zostaw swój komentarz.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Odnosząc się jeszcze do kwestii zarabiania pieniędzy dzięki internetowi, to aby było ono w ogóle możliwe, musisz posiadać pewne 3 kluczowe elementy. Kliknij tutaj aby poznać je za darmo.