Jeśli mówimy o tym jak zarabiać pieniądze w internecie, to trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje ku temu wiele możliwości oraz działań, jakie można podjąć.

Trudno jest więc wskazywać na coś, co będzie uniwersalne i co będzie działać tak samo dla wszystkich, ponieważ każdy z nas może wybrać inne działanie, które będzie mu odpowiadać, i w którym jednocześnie będzie chciał stawać się coraz lepszy.

Dlatego też zanim przejdziemy do wspomnianych w tytule 4 rzeczy, muszę zaznaczyć, że jest to coś, czego ja się nauczyłem i z czego ja korzystam. To jest powód, dla którego w poniższym video podzieliłem się nimi i mam nadzieję, że to czego się dowiesz pozwoli Ci osiągnąć jak najlepsze efekty (jeśli naturalnie zdecydujesz się wykorzystać te informacje w praktyce).

4 rzeczy, które mogą Ci pomóc zarabiać pieniądze w internecie

Oto przedstawione w video 4 rzeczy raz jeszcze…

#1. Własny rozwój

Każdy z nas w procesie formalnej edukacji jest przygotowywany do bycia pracownikiem a więc kimś, kto ma wykonywać czyjeś polecenia za wcześniej umówioną wypłatę.

Nie, nie mówię, że bycie pracownikiem to coś złego. Chodzi zwyczajnie o to, że pracownika od przedsiębiorcy różni przede wszystkim sposób myślenia i to właśnie dlatego tak ważna jest praca nad nim poprzez czytanie, słuchanie i oglądanie właściwych ludzi.

Jakich? Tutaj już Ty musisz zdecydować i wybrać takich właśnie ludzi.

Własny rozwój – oprócz pracy nad sposobem myślenia – dotyczy również pracy nad swoimi umiejętnościami, które pozwalają na efektywniejsze działanie w internecie. Przykładami takich umiejętności są: copywriting, komunikacja (np. za pomocą video), sprzedaż, marketing, itd.

 

#2. Tworzenie wartości

Polega to głównie na tym, żeby dzielić się tym, co może pomóc ludziom w naszym rynku docelowym rozwiązać problem(y) lub osiągnąć korzyść.

Zauważ proszę, że w tym konkretnym poście przedstawiam informacje, które mogą pomóc ludziom, którzy chcą zarabiać pieniądze w internecie, dzięki temu, że wcześniej nauczyłem się ich i co staram się stosować każdego dnia.

Dzielę się więc wartością, z której Ty możesz skorzystać, niezależnie od tego czy finalnie będziesz chciał ze mną w jakikolwiek sposób współpracować lub czy staniesz się moim klientem.

Wartość w internecie może mieć formę tekstu, audio lub video, którą można opublikować na blogu lub np. na Facebook’u.

Stworzenie i opublikowanie wartości to jednak nie wszystko, ponieważ w dalszej kolejności ważna jest jej promocja, czego dotyczy krok kolejny…

 

#3. Dzielenie się stworzoną wartością z ludźmi na liście adresowej

Kiedy skończę pisać ten post, kolejnym krokiem jaki wykonam jest wysłanie maila do mojej listy adresowej z linkiem do niego.

Po co? Głównie po to, żeby podzielić się czymś, co ludzi na mojej liście adresowej interesuje i co może im pomóc.

Czymś, czego kiedyś nauczyłem się od Piotra Majewskiego jest to, że sytuacja ludzi, którzy zapisali się na naszą listę adresową może się zmienić.

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że mogą oni być gotowi do tego, żeby skorzystać z naszej oferty teraz ale równie dobrze może to się zdarzyć za miesiąc, kwartał, rok albo za kilka lat.

Wiem o tym z autopsji, ponieważ część moich klientów stała się nimi w tym samym dniu, kiedy zapisali się na moją listę a są również tacy, którzy stali się nimi po … 4 latach.

Dlaczego jest to w ogóle możliwe?

Przede wszystkim dlatego, że zdecydowana większość wiadomości jakie wysyłam do swoich list adresowych, to wartość, która może pomóc ludziom.

Kolejną rzeczą, jaką warto zrobić ze stworzoną wartością to promocja np. w mediach społecznościowych czyli np. na swojej stronie na Facebook’u i w odpowiednich grupach, na profilu w Google+ czy w odpowiednich społecznościach w Google+.

W ten sposób można dotrzeć do właściwych osób ze stworzoną wartością i dzięki temu rozwijać listę adresową.

 

#4. Systematyczność i konsekwencja

Jest to coś, z czym chyba wszyscy mamy problem, ponieważ przeważnie szybko się zniechęcamy do czegoś, co nie przynosi nam od razu efektów.

Pomyśl jednak proszę o czymś takim…

Załóżmy, że postanowiłeś żyć zdrowiej i zadbać o swój wygląd, kształtując przy tym swoją sylwetkę.

Czy taki cel można osiągnąć od tak, bez zaangażowania, determinacji oraz systematycznej i konsekwentnej pracy?

Nie bardzo prawda?

Przede wszystkim potrzebujesz jakiegoś planu działania oraz …. działania z Twojej strony.

Możesz bowiem mieć do dyspozycji najlepszego trenera personalnego, który stworzy dla Ciebie mistrzowski plan dojścia do świetnej formy ale nic, absolutnie nic się nie wydarzy, jeśli Ty nie wykonasz swojej pracy.

Podobnie jest w przypadku osiągania wyników w e-biznesie.

Tak, wiem, że każdy chce zarabiać jak najwięcej i najlepiej od zaraz. Wyniki jednak są możliwe, kiedy masz plan i działasz zgodnie z nim systematycznie i konsekwentnie.

Przykładem takiego planu mogą być powyższe 3 rzeczy, które będziesz wykonywać każdego dnia.

Czy jest to łatwe?

Z całą pewnością nie jest i zwłaszcza na początku ale przecież na początku nic nie jest łatwe. Owszem, są to proste kroki ale potrzeba czasu i determinacji, żeby ich wykonywanie stało się nawykiem.

Owa systematyczność i konsekwencja jest również ważna w kwestii promocji współpracy biznesowej.

Widzisz, większość osób, które chcą zarabiać pieniądze w internecie, „skacze” z oferty do oferty, stale skupiając się na niej i „wystawiając ową ofertę przed swoje nazwisko”.

Pomyśl jednak…

Czy jeśli ktoś co 3 miesiące przedstawia Ci nową możliwość biznesową, to czy w Twoich oczach jest to osoba, z którą będziesz chciał podjąć współpracę?

Po pierwsze, możesz pomyśleć, że robi to dlatego, ponieważ we wcześniej promowanych przedsięwzięciach nie osiągnęła wyników i dlatego zmiana promowane oferty.

Po drugie z kolei, możesz obawiać się, że nawet jeśli dzisiaj podejmiesz z kimś takim współpracę, to najpewniej za kilka miesięcy ten człowiek po raz kolejny zmieni biznes, w którym działa.

Z tego względu i w moich oczach warto jest być systematycznym i konsekwentnym, jeśli mówimy o promocji współpracy w biznesie rozwijanym przez internet.

Jak widzisz, te 4 rzeczy można wykorzystać niezależnie od tego jakiego rodzaju ofertę chcesz w internecie promować. Jest jednak coś jeszcze o czym warto wspomnieć…

 

Żeby zarabiać pieniądze w internecie, trzeba się przygotować

O czym mówię?

W pierwszej kolejności odnoszę się do budowania listy adresowej, ponieważ bez niej trudno w ogóle mówić o długoterminowych wynikach.

W tym poście wspomniałem o tym, że budowanie listy adresowej jest możliwe, jeśli tworzymy wartość na blogu i promujemy ją w odpowiednich miejscach w internecie (tutaj jest jeden z moich dowodów).

Aby to jednak mogło być możliwe, blog musi być przygotowany w odpowiedni sposób i o tym właśnie możesz dowiedzieć się w darmowym raporcie, pt. „Jak zarabiać na blogu”, który możesz pobrać tutaj.

Kolejna rzecz to taka, że samo budowanie listy niczego jeszcze nie gwarantuje, ponieważ bardzo ważne jest zrozumienie tego, jak dzięki liście adresowej generować zyski a o tym już możesz dowiedzieć się tutaj.

Drugą, bardzo ważną rzeczą, jest cały system promocji czyli to wszystko co nie tylko pozwala budować nam listę adresową ale także budować relacje z ludźmi na tej liście oraz przedstawiać w odpowiedni sposób naszą ofertę.

O tym jak zbudować taki system samemu, możesz zobaczyć tutaj.

Prostsze rozwiązanie aby zarabiać pieniądze w internecie…

Wiem, że czytając teraz powyższe słowa, można poczuć się bezsilnym, ponieważ ja sam tak właśnie się czułem kilka lat temu…

Nie wiedziałem jak zbudować stronę przechwytującą oraz co oddawać w zamian za adres e-mail, dzięki czemu mógłbym budować moją listę adresową.

Nie wiedziałem jaką ofertę stworzyć i jak zbudować później cały system promocji, żeby zarabiać pieniądze.

Poświęciłem więc swój czas oraz pieniądze aby się tego dowiedzieć i krok po kroku, czasami mozolnie, budowałem wszystko samemu oraz z pomocą ludzi, którzy mieli większą wiedzę na tematy techniczne, związane z marketingiem internetowym.

Wiem więc, że zbudowanie tych wszystkich zasobów może zająć sporo czasu ale wiem również, że…

 

…można wykorzystać cudzą ofertę oraz cudzy system aby zarabiać pieniądze w internecie.

 

W dużym uproszczeniu polega to na oparciu swoich działań o cudzą ofertę oraz system promocji, który stworzył ktoś inny. Ważne jest jednocześnie to, żeby i w tym przypadku budować własną listę adresową, ponieważ nikt nigdy nie może Ci zagwarantować, że stworzony przez niego system będzie funkcjonować wiecznie.

Piszę o tym, ponieważ sam na rynku anglojęzycznym wykorzystywałem cudzy system i w jego ramach budowałem listę, która ostatecznie nie należała do mnie. Kiedy ten system zniknął z rynku, zniknęła kilkusetosobowa lista adresowa.

Miej to proszę na uwadze, jeżeli faktycznie będziesz chciał oprzeć swoje działania o cudzą ofertę i cudzy system promocji.

 

Czy obiecuję lub gwarantuję Ci cokolwiek?

Nie. Niczego nie mogę Ci gwarantować. Ja w tym poście przedstawiłem Ci coś co działa i co możesz zacząć robić a także sposób abyś nie musiał tworzyć oferty i sytemu promocji samemu. To więc, czy będziesz chciał skorzystać z tych zasobów zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Za każdy rezultat odpowiadasz w swoim e-biznesie odpowiadasz Ty, ponieważ tylko Ty możesz zrobić cokolwiek ze zdobytą wiedzą.

Ja życzę Ci, żeby to czego dowiedziałeś się tutaj pozwoliło Ci osiągnąć jak najwięcej pozytywnych wyników.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię na ten temat w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Jeśli zależy Ci na tym, żeby zarabiać pieniądze w internecie, musisz mieć pewne 3 kluczowe elementy. Kliknij tutaj aby je poznać.