6 Rzeczy, Których Możesz Się Spodziewać Jeśli Zaczniesz Rozwijać Biznes W Internecie

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Niezależnie od tego co konkretnie chcesz promować w internecie i jaki biznes chcesz rozwijać, warto jest mieć na uwadze, że na początku będą mieć miejsce rzeczy, które – mówiąc delikatnie – nie napawają optymizmem.

Nie jestem jasnowidzem, nie wiem wszystkiego i z całą pewnością nie zamierzam Ci w tym momencie nic doradzać.

Celem tego artykułu jest przedstawić pewne bardzo ważne sprawy, które warto jest mieć na uwadze, jeśli zabieramy się za biznes w internecie.

Jest oczywiście jasne, że nie da się przewidzieć wszystkiego i dlatego ja w tym artykule chcę podzielić się z Tobą tylko 6 sprawami, na które warto zwrócić uwagę…

6 Rzeczy, Których Możesz Się Spodziewać Jeśli Zaczniesz Rozwijać Biznes W Internecie

#1. Jesteś zobowiązany do uczenia się nowych rzeczy

Wszystko za co zabieramy się w życiu i co jest dla nas nowe, wymaga właściwej edukacji.

Chcemy jeździć na rowerze? Musimy na niego wsiąść, uczyć się utrzymywać równowagę aż w końcu zaczniemy jeździć.

Chcemy nauczyć się pływać? Musimy wejść do wody i zacząć uczyć się podstawowych ruchów, które najpierw pozwolą nam utrzymać się na powierzchni wody a później pływać.

Chcemy nauczyć się liczyć? Najpierw musimy poznać liczby, później podstawowe działania aż krok po kroku zaczniemy coraz lepiej radzić sobie z ich liczeniem.

Chcemy nauczyć się pisać? Najpierw musimy poznać litery, później musimy zacząć je pisać aż zaczniemy łączyć je w pojedyncze słowa a słowa w zdania.

Chcemy rozwijać biznes w internecie? Najpierw musimy nauczyć się podstawowych rzeczy (np. tutaj) aby zacząć te rzeczy wykorzystywać i działać we właściwy sposób.

#2. Na początku „będziesz do niczego” (jak każdy kto zaczyna)

To, że nauczyliśmy się jeździć na rowerze, nie oznacza jeszcze, że możemy wygrać Tour de Pologne.

To, że potrafimy pływać, nie oznacza jeszcze, że możemy zdobyć złoty medal olimpijski.

To, że wiemy jak liczyć, nie oznacza, że możemy wygrać olimpiadę matematyczną.

To, że umiemy pisać, nie daje nam gwarancji na to, że napiszemy dobrą książkę.

To, że wiemy jakie są kluczowe elementy w e-biznesie, nie oznacza jeszcze, że zaczniemy generować pozytywne wyniki.

Tak już jest, że kiedy coś zaczynamy robić, jesteśmy w tym do niczego a powód tego jest bardzo prosty…

Każda nowa czynność, jakiej się uczymy, najpierw jest kontrolowana przez nasz podświadomy umysł.

Weźmy jako przykład naukę jazdy samochodem.

Kiedy zaczynamy się uczyć, zastanawiamy się nad wszystkimi ruchami, ponieważ każda czynność jest „sterowana” świadomie.

Kiedy jednak podświadomość „przejmie pałeczkę”, nagle nie musimy już zastanawiać się jaki bieg wrzucić, kiedy wcisnąć sprzęgło, itd.

Tak samo jest przy okazji nauki każdej nowej czynności, więc zanim nasze działanie w marketingu internetowym będzie mogło dawać nam zadowalające wyniki, musimy przebrnąć okres, kiedy jesteśmy jeszcze „do niczego”.

#3. Więcej rzeczy zrobisz źle niż dobrze

W związku z tym, że rozwijanie e-biznesu to stały proces edukacji i działania, jest oczywiste, że wiele rzeczy zrobimy źle, zanim jedna wyjdzie nam dobrze.

Np., kiedy uczymy się nowej strategii działania to wykorzystywanie zdobytej wiedzy nie będzie szło nam dobrze ale z czasem i dzięki systematycznemu i konsekwentnemu działaniu, wyniki muszą się poprawić.

Tak czy inaczej, osiągniecie dobrych wyników oznacza popełnienie wielu błędów po drodze ale nagroda ma szansę wynagrodzić wszystkie złe momenty.

#4. Będziesz stawiać czoła wyzwaniom i czasami będziesz mocno sfrustrowany

furious businessman throws a punch into the computer

Skoro uczymy się nowych rzeczy, musimy stawić czoło wyzwaniom, które czasami będą wydawać się nie do „przeskoczenia”.

Miej jednak proszę na uwadze jedną rzecz: Jeśli w danym momencie nie widzisz rozwiązania jakiejś sprawy, wcale nie oznacza to, że tego rozwiązania nie ma. Oznacza to, że Ty aktualnie go nie dostrzegasz.

W obliczu wyzwań każdy z nas może zrezygnować i odpuścić albo znaleźć rozwiązanie i stawiać kolejne kroki.

Dobra wiadomość jest więc taka, że ostatecznie decyzja zawsze należy do Ciebie.

#5. Czasami będziesz chciał wszystko rzucić

Łączy się to z poprzednim punktem, ponieważ są momenty, kiedy liczba wyzwań, problemów i niepowodzeń sprawia, że każdy ma ochotę wszystko rzucić.

Jak już jednak wspomniałem, wszystko jest w naszych rękach. Albo pod wpływem wszystkich tych negatywnych wydarzeń poddajemy się albo robimy wszystko, żeby znaleźć rozwiązanie.

Miej proszę na uwadze jeszcze jedną rzecz:

Im więcej problemów, przeszkód i wyzwań na drodze tym bardziej inspirująca i motywująca może być Twoja historia a im lepsza Twoja historia tym większej grupie ludzi możesz pomóc w sposób pośredni lub bezpośredni.

#6. Większość ludzi nigdy nie zrozumie tego co robisz i część z nich będzie starać się ciebie zniechęcić

Tak już jest, że większość w każdej dziedzinie woli oceniać, krytykować i wyśmiewać ale jest tak dlatego, że kiedy robimy coś, czego nie robi większość to automatycznie „wyróżniamy się z tłumu”.

Wspomniany tłum czyli większość ludzi robi przeważnie podobne rzeczy i kiedy pojawia się ktoś, kto zaczyna robić coś nowego i innego, to najprostszą rzeczą, jaką można zrobić jest oceniać.

Problem w tym wszystkim polega na tym, że często to właśnie opinia innych ludzi sprawia, że poddajemy się.

Myślę jednak, że i tutaj to każdy z nas podejmuje ostateczną decyzję, czy poddamy się opinii innych czy pozostaniemy przy swojej wizji, celom i marzeniom.

To wszystkie punkty. Myślę, że ich interpretacja jest całkowicie prywatną sprawą każdego, kto chce rozwijać biznes z wykorzystaniem internetu i że ostatecznie każdy z nas finalnie podejmuje decyzję, czy niepowodzenia, problemy i wyzwania, jakie stoją przed każdym kto angażuje się w marketing internetowy powstrzymają nas czy też nie.

Jeśli podoba Ci się ten post, podziel się nim z innymi, korzystając z poniższych „przycisków” i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Kliknij tutaj i zobacz jak we właściwy sposób rozwijać biznes w internecie.

Show Buttons
Hide Buttons