Co ważniejsze? Charakter czy reputacja?

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Nie jest żadną tajemnicą ani też czymś dziwnym to, że każdy człowiek dba o swoje dobro oraz o swoje korzyści, niezależnie od tego czy mówimy o zdrowiu, szczęściu czy o sprawach materialnych.

Czasami jednak przedkładamy swoje korzyści przed swój charakter.

O co chodzi?

Pozwól, że podam Ci swój przykład…

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z marketingiem internetowym, byłem przekonany, że promowanie produktów lub usług, z których sam nie skorzystałem nie jest czymś niewłaściwym.

Po pewnym jednak czasie zrozumiałem, że nie jest to ani właściwe ani etyczne a ja robiłem to głównie ze względu na prowizję, jaka mogła stać się moim udziałem dzięki temu, że ktoś kupiłby coś z mojego polecenia.

Odnosząc się więc do tytułu tego wpisu – przedkładałem moje korzyści przed mój charakter.

Od momentu jednak, kiedy zrozumiałem, że nie jest to właściwe, zaprzestałem promocji czegokolwiek, z czego samemu nie skorzystałem i tak postępuję do dzisiaj (podobnie jak w sytuacji, kiedy np. kupiłem coś, z czego nie jestem zadowolony ani do czego nie jestem przekonany).

Mówiąc o sobie i o powyższym przykładzie, chcę zaznaczyć kolejną rzecz…

Każdy człowiek może postępować w życiu niewłaściwie, przedkładając swoją reputację przed charakter ale ważne jest to, czy potrafimy to zauważyć i coś z tym zrobić a w tym bardzo duże znaczenie ma to jakie lekcje wynosimy z domu, czyli przeważnie od swoich rodziców, jak np. ja, o czym mówię w poniższym video.

Charakter czy Reputacja?

Jak mogłeś się przekonać, sytuacja, którą przedstawiłem i zachowanie mojego taty miało na mnie istotny wpływ, ponieważ była to prawdziwa lekcja tego, że…

…robienie właściwych rzeczy jest zawsze właściwe, nawet jeśli oznacza to, że nie osiągamy swoich korzyści lub, że ponosimy straty.

Ma to takie same znaczenie w biznesie ale również w każdej innej sferze naszego życia.

Owszem, przedkładanie swoich korzyści ponad swój charakter może dać korzyści i czasami daje. Są to jednak korzyści krótkoterminowe, które w efekcie mogą prowadzić np. do tego, że stracimy u wielu osób zaufanie, na które ciężko pracowaliśmy.

Tak, czasami pokusa jest spora, zwłaszcza kiedy w grę wchodzą poważne korzyści ale można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju sprawdzian charakteru i wynik tego sprawdzianu jest zawsze w naszych rękach.

Na koniec słowa, o których wspomniałem również w video i które doskonale pasują do tego tematu…

Co Ty o tym myślisz? Czy również uważasz, że charakter jest zawsze ważniejszy od reputacji? A może masz zupełnie inne zdanie na ten temat? Zostaw swoją opinię w komentarzach a jeśli uznasz to za dobry pomysł, podziel się tym wpisem z innymi, korzystając z poniższych „przycisków”.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Kliknij Tutaj I Zobacz Czym Jest ” Światły” Czyli Prawdopodobnie Najlepszy Sposób Aby Zarabiać Pieniądze Przez Internet.

Show Buttons
Hide Buttons