Co czyni mistrzów mistrzami? Tak, to codzienne, systematyczne i konsekwentne powtarzanie tych samych czynności do momentu osiągnięcia mistrzostwa. To codzienna rutyna.

Jeśliby przyjrzeć się temu co robią np. sportowcy, którzy osiągają największe sukcesy w swoich dyscyplinach, to okaże się, że każdego dnia pracują nad sobą. Nad stroną mentalną i fizyczną.

Każdego jednego dnia.

Inaczej nie byliby najlepsi.

A skoro tak, to co robią najlepsi marketerzy internetowi? Czy posiadają codzienną rutynę?

Osobiście wysłuchałem dziesiątek wywiadów z ludźmi, którzy mają w marketingu internetowym ponadprzeciętne wyniki i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że posiadają.

Na czym opiera się ta rutyna?

Kliknij PLAY aby dowiedzieć się, czym ona jest i dlaczego jest tak istotna…

Codzienna rutyna w marketingu internetowym

Proste? Zdecydowanie, co w rzeczywistości wcale nie oznacza „łatwe”.

Skąd to wiem? Z autopsji. Poza tym powtarzanie prostych czynności każdego dnia nie dotyczy tylko marketingu internetowego.

Czy kiedykolwiek chciałeś zrzucić zbędne kilogramy i zacząłeś chodzić na siłownię?

Czy kiedykolwiek zdecydowałeś się zmienić sposób żywienia na zdrowszy?

Czy kiedykolwiek postanowiłeś czytać każdego dnia pozytywną, inspirującą i motywującą do działania książkę?

Jeśli tak, to jest możliwe, że na postanowieniach się skończyło i w niedługo po podjęciu decyzji zaprzestałeś wykonywania czynności, które wcześniej zdecydowałeś się wykonywać.

Skąd to wiem? Bo sam nie raz tak właśnie zrobiłem, co wiązało się później z ponownym podjęciem decyzji i działania.

W marketingu internetowym z kolei podejmowałem działania w oparciu o różne strategie. Jedna działały dla mnie świetnie, inne wcale.

Zrozumiałem jednak, że…

Można być dobrym w 10 różnych rzeczach ale mistrzostwo można osiągnąć kiedy skupiamy się na jednej.

Dlatego w powyższym video powiedziałem o tym, że trzeba wybrać strategię działania i trzymać się jej dopóki wyniki nie będą takie, jakie nas zadowalają. Dopóki nie osiągniemy poziomu, na jakim nam zależy.

W moim przypadku jest to strategia oparta o systematyczne wykorzystanie bloga i jej się trzymam zarówno na rynku polskim jak i anglojęzycznym.

Czy Ty też tak musisz? Oczywiście, że nie. W Twoim przypadku to może być reklama PPC, media społecznościowe, video marketing lub cokolwiek jeszcze innego.

Jeśli jednak zdecydujesz się na wykorzystanie właśnie bloga w swoim e-biznesie, ten darmowy raport może okazać się pomocny: „Jak zarabiać na blogu”.

Tym co jest niesamowicie ważne w wyborze strategii działania jest to, żebyś to Ty wybrał i żeby było to coś, w czym będziesz chciał się doskonalić.

Podsumowując, codzienna praca nad sobą (czytanie, słuchanie i oglądanie właściwych materiałów) połączona z działaniem (w oparciu o wybraną przez Ciebie strategię) to w największym uproszczeniu codzienna rutyna w marketingu internetowym.

W mojej ocenie to również jest to jedna z kluczowych spraw aby osiągać wyniki w e-biznesie, niezależnie od tego jaką ofertę promujemy w internecie.

Co o tym myślisz? Uznajesz te informacje za wartościowe? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym wpisem z innymi, korzystając z poniższych przycisków.

 


Michael Kidziński
Blog „Przyciągając Marketing”

P.S. W internecie możesz zarabiać pieniądze, tworząc wszystko samemu lub korzystając z doświadczenia innych osób. Jeśli bardziej odpowiada Ci ta druga opcja, kliknij tutaj.