Dlaczego nie każdy będzie Cię lubić, jeśli chcesz rozwijać swój biznes

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Opinie innych ludzi – coś co potrafi powstrzymać nas przed podjęciem działania lub zatrzymać nas kiedy już to działanie podejmiemy.

Nie wiem, czy Ty spotkałeś się z negatywną opinią na swój temat oraz na temat tego, że rozwijasz swój biznes.

Nie ma przy tym znaczenia o jakim biznesie mówimy bo może to być marketing sieciowy, marketing internetowy lub każdy inny rodzaj przedsiębiorczości.

Tak naprawdę nie musi nawet chodzić o biznes.

Niezależnie od tego jaki masz cel i co robisz żeby go osiągnąć zawsze znajdą się ludzie, którzy z chęcią podzielą się z Tobą swoją negatywną opinią na Twój temat.

Przyznam się szczerze, że kilka lat temu nawet jedna negatywna opinia mogła sprawić, że moje nastawienie do wszystkiego stawało się negatywne przez kilka nawet dni.

Dzisiaj jest o wiele lepiej, ponieważ w przypadku pojawienia się negatywnej opinii mogę się tym przejmować przez maksymalnie kilka godzin.

Jak więc radzić sobie z tym problemem? Jakie mieć do niego podejście? Kliknij PLAY aby się dowiedzieć…

Nie wszyscy będą Cię lubić, jeśli chcesz rozwijać swój biznes

Jedno jest pewne: Nikt jeszcze nie zdołał „dogodzić” wszystkim i trudno oczekiwać, że ktoś taki się znajdzie.

Jakiekolwiek więc próby zdobycia poparcia u wszystkich nie mają najmniejszego sensu a skupianie uwagi na tych ludziach, którzy wypowiadają się źle na nasz temat, nie jest najlepszym pomysłem.

Dlatego też w kwestii budowania biznesu o wiele lepiej jest skupić się nad tym, żeby przyciągać do siebie właściwe osoby, służyć im i zaprezentować ofertę, którą mamy do przedstawienia.

Jedną z metod, którą możesz w tym celu zastosować jest blogowanie a o tym jak wykorzystać 5 kroków aby zbudować swój wizerunek i zarabiać pieniądze dzięki blogowi, dowiesz się podczas tego webinaru.

W tym temacie istnieje coś bardzo istotnego, z czego warto jest sobie zdać sprawę:

Niezależnie od tego czy poniesiesz porażkę czy odniesiesz sukces, zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie się to podobać i kto z ogromną chęcią podzieli się z Tobą swoją opinią.

Czy w związku więc z tym nie warto jest zrobić wszystkiego co w naszej mocy, żeby osiągnąć cel?

Odpowiedź pozostawiam Tobie.

Obawa przed opinią innych a pewność siebie

W mojej ocenie, to czy przejmujemy się bardzo czyjąś negatywną opinią czy nie, ma wiele wspólnego z naszą pewnością siebie.

Jeśli nie jesteśmy pewni tego co robimy oraz swojej wartości, nawet najmniejsza negatywna opinia może nas bardzo zaboleć.

Z drugiej strony, kiedy wiemy, że to co robimy ma wartość a także jesteśmy pewni swojej wartości, negatywne opnie nie robią na nas wrażenia.

Co o tym wszystkim myślisz? Masz swoje zdanie na ten temat? W takim razie zostaw je poniżej i podziel się tym wpisem z innymi, jeśli uznasz, że warto.


Michał Kidziński

P.S. W kwestii rozwijania biznes w internecie jedno jest pewne. Warto jest to robić we właściwy sposób i właśnie o takim sposobie możesz dowiedzieć się tutaj.

Show Buttons
Hide Buttons