Dlaczego warto SYSTEMATYCZNIE tworzyć i promować treść w internecie

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Zanim ustalimy dlaczego systematyczne tworzenie treści i jej promocja w internecie jest ważne, dobrze jest wiedzieć o jaką treść chodzi, ponieważ wiem doskonale po sobie, że słowo „treść” ogranicza się dla nas często tylko do tekstu np. na blogu.

Owszem, treść na blogu to jak najbardziej treść w internecie ale ja mam na myśli także materiały w formie audio, video czy chociażby webinarów na żywo.

Wszystkie te formy są bowiem odmianami treści w internecie a mówię o tym dlatego, ponieważ wiem doskonale, że są ludzie, którzy wolą pisać niż np. nagrywać video oraz tacy, dla których nagranie video nie stanowi problemu ale napisanie tekstu z kolei nie jest już przyjemnością 🙂

Najnowszą również formą treści w internecie może być transmisja na żywo na Facebook’u i to właśnie tę formę wybrałem aby wyjaśnić…

… dlaczego warto SYSTEMATYCZNIE tworzyć i promować treść w internecie

Niezależnie od tego jaki rodzaj treści wybrałeś lub wybierzesz, warto jest mieć na uwadze, że to co tworzysz musi odnosić się do problemów oraz potrzeb osób, które znajdują się w Twojej grupie docelowej.

Dlaczego jest to tak ważne?

Dlatego, że każdy z nas ma różnego rodzaju problemy i potrzeby, i w pierwszej kolejności to właśnie one nas interesują.

Tworząc jednak treść w internecie musimy zapomnieć o sobie i zwrócić uwagę na drugiego człowieka, ponieważ tylko wtedy jesteśmy w stanie przyciągnąć jego uwagę.

Niezależnie więc od tego w jakiej niszy działasz i jakiego rodzaju oferty promujesz, jednym ze sposobów przyciągnięcia uwagi właściwych (czytaj: potencjalnie zainteresowanych) osób jest systematyczne tworzenie i promocja treści, która odnosi się właśnie do konkretnych problemów i potrzeb.

Dlaczego systematyczne?

Ponieważ w ten sposób można stawać się coraz lepszym czy to w pisaniu np. postów na blogu, czy w nagrywaniu video.

O tym jak nagrywać video dla celów marketingowych możesz dowiedzieć się tutaj.

Tym co jest również istotne to fakt, że czasami jedna porcja treści może całkowicie odmienić Twój biznes. Jedno video, jedno audio, jeden wpis na blogu albo jeden webinar mogą być tym, co pozwoli dotrzeć do właściwych ludzi, co może zaowocować zdecydowanie lepszymi efektami.

Wiem, że chciałbyś wiedzieć, która to treść ale tego nie można przewidzieć i stąd tak ważna jest systematyczność i konsekwencja w tworzeniu.

Samo tworzenie treści to jednak nie wszystko…

Jeśli mówimy o wykorzystaniu treści w celach biznesowych to miej proszę na uwadze, że jest to „dopiero” połowa drogi do wyników, ponieważ drugą stanowi cały system promocji.

System, czyli to wszystko co pozwala budować listę adresową, budować relacją z ludźmi na tej liście i promować ofertę.

To właśnie system pozwala na automatyzację zdecydowanej części procesu, w ramach których ma zostać dokonana sprzedaż i jest to jednocześnie element, który w moich oczach jest niezbędny jeśli zależy nam na poważnych wynikach.

Jak więc widzisz, połączenie tworzenia treści z systemem promocji można wykorzystać przy okazji promocji dowolnej oferty czyli:

– infoproduktów
– produktów fizycznych
– usług
– współpracy w biznesie

I jeszcze jedna rzecz od człowieka, który w kwestii tworzenia i promocji treści w internecie jest z całą pewnością jednym z najlepszych…

Mam nadzieję, że informacje przedstawione powyżej są dla Ciebie wartościowe i pomocne, i że stworzone przez Ciebie treści będą pracować dla Ciebie przez co najmniej kilka miesięcy a dzięki systemowi promocji Twoje wyniki będą coraz lepsze.

Jeśli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi, korzystając z „przycisków” umieszczonych poniżej i zostaw swoją opinię w komentarzach.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Jeśli zależy Ci na tym, żeby zarabiać pieniądze w internecie, musisz mieć pewne 3 kluczowe elementy. Kliknij tutaj aby je poznać.

Show Buttons
Hide Buttons