Dochód pasywny i marketing internetowy – prawda czy fikcja?

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Idea dochodu pasywnego jest z całą pewnością kusząca i bardzo mocno wpływa na wyobraźnię wielu z nas.

Zarabiać niezależnie od tego co się robi – to wspaniała sprawa i myślę, że trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie chciałby osiągnąć takiego stanu.

Problem jednak polega na tym, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego ile czasu i energii poświęcili i poświęcają ludzie, aby pieniądze mogły wpływać na ich konta niezależnie od tego czy ci ludzie pracują, bawią się czy po prostu śpią.

Chcę przez to powiedzieć, że…

…pasywny dochód w marketingu internetowym to jak najbardziej możliwa sprawa o ile wiemy dokąd zmierzamy, mamy odpowiedni system i jesteśmy konsekwentni w swoim działaniu.

Rozpatrywanie go jednak w takich kategoriach, gdzie całkowicie nic nie robimy a pieniądze stala napływają na konto jest nieporozumieniem. Żeby bowiem pieniądze mogły płynąć, trzeba przygotować do tego siebie a także to wszystko, co ma pracować dla nas i za nas.

Jest w tej materii coś jeszcze…

Kiedy widzimy kogoś, kto ma faktycznie wspaniałe efekty i robi ogromne rzeczy w internecie, w większości wypadków chcemy go skopiować i mieć te same efekty w przeciągu miesiąca (czasami krócej).

Nie zrozum mnie źle. Nie mówię, że nie byłoby wspaniale, gdyby ludzie, którzy dopiero co zaangażowali się w marketing internetowy, mieli ogromne efekty po miesiącu.

Mówię tylko, że…

W każdym biznesie istnieją fazy rozwoju

Początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany, ekspert – tak można by umownie określić etapy rozwoju biznesu w internecie.

Dlaczego o tym piszę?

Bo osoba, która zaczyna nie jest w stanie robić tych rzeczy, które robi ekspert czy osoba, która jest już zaawansowana a nawet średnio-zaawansowana.

Osoba, która zaczyna musi skupić swoją uwagę na zdecydowanie innych rzeczach.

Chodzi mi o to, że często osoby, które dopiero zaczynają, chcą mieć swoje autorskie systemy promocji, stawiając się w roli eksperta, którym (jeszcze) nie są.

W mojej ocenie i na podstawie mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że 99 na 100 początkujących osób nie stworzy swojego autorskiego systemu.

Dlaczego?

Z wielu powodów – mówię tylko o tym, co sam widziałem i czego sam doświadczyłem.

Ja stworzyłem swój pierwszy system promocji i myślałem, że każdy będzie chciał to zrobić.

Rozmawiałem z wieloma osobami. Większość z nich nie robiła ze mną interesów ale pytała mnie o różne rzeczy i po takich „konsultacjach” nigdy nic nie wynikało. Nigdy.

Dlatego też postanowiłem, że dla osób, które są początkujące a chcą zacząć działać w marketingu internetowym, stworzę rodzaj „gotowca”, z którym można zacząć.

O czym mówię?

O przygotowanym zestawie: strona przechwytująca+kampania mailowa+materiały video z wartością+promocja współpracy w biznesie (tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda).

Na czym więc powinna skupić się osoba, która zaczyna?

W moich oczach chodzi przede wszystkim o:

wykorzystanie gotowego systemu promocji (przygotowanego wcześniej przez kogoś innego)
wybranie strategii działania czyli generowania ruchu – może to być metoda płatna (np. Facebook PPC) lub darmowa (np. blogowanie)
codzienne działanie w kierunku rozwijania listy adresowej

Kluczową sprawą tutaj jest skupić swoją uwagę na jednej strategii działania, rozwijać się w niej i dążyć do osiągnięcia wyników, na jakich nam zależy a więc przede wszystkim na tym aby lista kontaktów stale się powiększała.

W ten sposób i działając systematycznie i konsekwentnie, poprawiamy swój poziom, mamy większą wiedzę i doświadczenie.

Co teraz?

Do arsenału swoich działań możemy dołączyć webinary na żywo lub hangouty, podczas których:

dzielimy się wartością (rozwiązania problemów i możliwości osiągnięcia korzyści)
proponujemy zakup produktu/usługi lub współpracę w biznesie (w zależności od tego czym się zajmujemy)

Wydarzenia na żywo jak hangouty czy webinary na żywo budują jeszcze lepszą relację i są okazją, żeby ludzie mogli nas poznać jeszcze lepiej. Dzięki nim również jesteśmy postrzegani lepiej niż w przypadku, kiedy takich webinarów nie prowadzimy.

Webinary są również okazją do tego, żeby przedstawić aktualnym klientom droższe produkty/usługi, co Tobie pozwala wygenerować większy przepływ pieniężny.

Kiedy jesteś osobą na poziomie średnio-zaawansowanym lub zaawansowanym, jesteś w stanie zbudować własny system promocji i (jeśli chcesz) stworzyć własne produkty lub usługi lub stworzyć ten system pod promocję np. współpracy w biznesie.

Jest to również dobry moment, żeby zacząć pracować nad rozwijaniem umiejętności marketingu, dzięki czemu jesteś w stanie powiększyć ilość metod generowania ruchu a Twoje kampanie reklamowe stają się coraz bardziej rentowne.

(WAŻNE: Kupowanie płatnej reklamy do gotowego systemu, z którego korzystają setki albo tysiące innych ludzi nie jest mądrym posunięciem ale kiedy masz własny system, staje się to o wiele bardziej sensowne).

Wiem doskonale, że najlepiej byłoby przeskoczyć z pozycji początkującego do eksperta ale jest to droga, która wymaga systematycznej pracy nad sobą czyli swoim sposobem myślenia (przede wszystkim) a także nad swoimi umiejętnościami związanymi z marketingiem i sprzedażą.

To właśnie dlatego startując od pozycji początkującego dobrze jest wykorzystać gotowy system i zająć się dostarczaniem do niego ruchu np. dzięki blogowi. W ten sposób stajesz się lepszy w pisaniu i/lub nagrywaniu video a więc w komunikacji.

Później dzięki wydarzeniom na żywo (webinary i hangouty) pomagają Ci stać się jeszcze lepszym.

Chcę przez to powiedzieć, że wszystko ma swoją kolej a osiągnięcie pasywnego dochodu jest realne wtedy, kiedy system jaki wykorzystujesz pracuje dla Ciebie nawet wtedy, kiedy Ty nie pracujesz a to – jak już wcześniej napisałem – wymaga po prostu wcześniejszego przygotowania siebie (sposoby myślenia) oraz narzędzi i systemu, który znaczną część pracy ma wykonać za Ciebie.

Zauważ, że napisałem: „nawet wtedy, kiedy Ty nie pracujesz”.

Chcę przez to powiedzieć, że…

…pieniądze są w stanie płynąć na Twoje konto całą dobę jeśli wcześniej wykonałeś odpowiednią pracę i jeśli nadal ją wykonujesz.

Jest jasne, że będąc w zależności od tego czy jesteś średnio-zaawansowanym, zaawansowanym lub ekspertem w marketingu internetowym, będą to inne działania ale te działania zawsze będą występować.

Chodzi jedynie o to, że wraz z Twoim wzrostem, Twoje wyniki również będą inne, czego ja naturalnie życzę Ci z całego serca.

Miej jedynie na uwadze, że celem w tym wszystkim nie jest nic nie robić ale robić rzeczy, które pozwalają Ci osiągać coraz lepsze efekty.


Michał Kidziński

P.S. Jeśli chcesz zacząć rozwijać swój biznes w internecie, z gotowym systemem i dzięki temu budować swoją własną listę kontaktów, wejdź tutaj, zapoznaj się z tematem i podejmij decyzję.

Show Buttons
Hide Buttons