Czas to nasze najcenniejsze aktywo, prawda?

Dlatego tak ważne jest jego efektywnie wykorzystanie, co odnosi się także do marketingu internetowego.

Nie jest żadną tajemnicą, że każdy, kto postanawia zaangażować się w e-biznes, chce osiągnąć wyniki jak najszybciej i nie ma w tym naturalnie nic złego.

Pytanie jednak, jakie w tej sytuacji powstaje, to:

Jak efektywnie wykorzystać swój czas w marketingu internetowym?

Oto moja odpowiedź…

Kliknij Tutaj Aby Poznać 3 KLUCZOWE Elementy W Marketingu Internetowym

Nic, absolutnie nic nie zastąpi działania, ponieważ tylko ono może zdeterminować pojawienie się efektów.

Dlatego też w mojej ocenie:

– trzeba patrzeć na to co robią najlepsi
– koniecznością jest wykorzystanie zdobytej wiedzy w działaniu

Często natomiast jest tak, że kiedy napatrzymy się i nasłuchamy tych najlepszych, zaczynamy się porównywać i często dochodzimy do wniosku, że „nam to się nie uda…”.

Niesamowicie ważna sprawa w tym momencie to taka, że…

…TY JESTEŚ KIMŚ WYJĄTKOWYM I NIEPOWTARZALNYM.

Chodzi mi o to, że niezależnie od tego kogo podpatrujesz, od kogo się uczysz i kogo chcesz „zduplikować”, nie chodzi w tym o to, żeby być jak ten „ktoś”.

W mojej ocenie istotne jest przede wszystkim zrozumieć zasady, które stoją za powodzeniem osoby, od której się uczysz i wykorzystanie tych zasad w zgodzie z tym, kim jesteś.

Jeśli ktoś jest osobą nieśmiałą i „zamkniętą” (to chyba nazywa się introwertyzm) i uczy się od kogoś, kto nie ma problemu z kontaktowaniem czy pokazywaniem się np. w video na YouTube, to niekoniecznie musi na siłę stawać się kimś otwartym do wszystkich (to z kolei określa się – jeśli się nie mylę – ekstrawertyzmem).

Sztuką jest zrozumieć zasady, które działają dla tej osoby i wykorzystać je w zgodzie ze swoją naturą.

Weź proszę jeszcze pod uwagę jedną rzecz…

Mistrzostwo w dowolnej dziedzinie nie jest przypadkiem ale konsekwentnym i systematycznym powtarzaniem konkretnych czynności…

Świetnie ujął to Dan Gable…

Oferty, systemy, metody, strategie – wszystko to jest ważne dopiero wtedy, kiedy wykorzystamy je w działaniu.

Internet jest z całą pewnością wspaniałym sposobem na automatyzację wielu rzeczy ale owa automatyzacja nie ma racji bytu jeśli wcześniej nie podejmiemy działania.

Tak, jest oczywiste, że wyjątkowe wyniki nie pojawią się na drugi dzień ale czas i tak przecież upływa, prawda? Mając to na uwadze o wiele lepiej jest skupić się na sobie i swoich działaniach, zamiast porównywać się do innych, ponieważ ci „inni”, których utożsamiamy z sukcesem w marketingu internetowym działają każdego dnia.

W zespole jest łatwiej…

Będąc zaangażowanym w marketing internetowy od kilku już lat, zrozumiałem, że szansa na wyniki jest zdecydowanie większa, jeśli działamy w zespole. Jeśli nie musimy sami i od podstaw budować wszystkiego samemu.

Mówiąc inaczej, praca w zespole to nie tylko efektywniejsze działania, które zwiększa szanse na powodzenie ale również oszczędność czasu, który jest przecież naszym najważniejszym aktywem.

Podsumowując, jedynymi osobami, które nas ograniczają jesteśmy my sami. Nikt inny i tylko my możemy zdecydować, żeby dzisiaj, teraz coś zrobić lub nadal zastanawiać się nad tym, że czegoś się nie da.

Wybór generalnie jest dość prosty: działanie lub szukanie powodów do tego, żeby nie działać.

Na szczęście każdy z nas ma prawo tego wyboru dokonać 🙂

Co o tym myślisz? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym video z innymi, korzystając z „przycisków” poniżej.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Pierwszym krokiem aby zaoszczędzić swój czas i rozwijać biznes w internecie, jest zrozumienie, na jakich kluczowych elementach opiera się każdy e-biznes. Kliknij tutaj jeśli chcesz poznać 3 kluczowe elementy w marketingu internetowym.