Zarabianie pieniędzy w biznesie wiąże się nierozerwalnie z procesem uczenia się.

Mówię w tym momencie o nauce tego wszystkiego co pozwala nam stworzyć właściwy sposób myślenia i podnosić poziom potrzebnych umiejętności.

To bowiem co zauważyłem w przypadku najlepszych marketerów internetowych to fakt, że niezależnie od tego co promują, zawsze przed swoją ofertę „wyciągają” wartość w postaci informacji, która może pomóc innym rozwiązać problem lub osiągnąć korzyść.

Żeby więc móc zarabiać więcej pieniędzy, musimy pracować nad swoim rozwojem nieustannie aby lepiej i efektywniej pomagać innym ludziom, ponieważ…

Ilość zarabianych pieniędzy jest zawsze zależna od wartości wnoszonej na rynek

Mówiąc więc inaczej, im lepiej potrafimy pomagać innym i im większej liczbie osób jesteśmy w stanie pomóc, tym lepsze mogą być wyniki finansowe.

Sam proces edukacji może odbywać się na wiele różnych sposobów, jak np.:

– czytanie odpowiednich książek
– słuchanie odpowiednich materiałów audio
– oglądanie odpowiednich video
– udział w webinarach na żywo
– udział w szkoleniach stacjonarnych

Problem w tym wszystkim polega na tym, że większość zdobytych w ten sposób informacji dość szybko „ulatuje”. Można jednak sprawić aby cały proces nauki był efektywniejszy.

Mi uświadomił to mój tato a ja z kolei zauważyłem, że z tej prostej czynności zawsze korzystają ludzie, którzy w swoich biznesach mają wyjątkowe wyniki, natomiast ludzie, którzy nie mają wyników w biznesie, prawie zawsze ją pomijają.

Zobacz więc…

Jak efektywniej się uczyć i zarabiać dzięki temu więcej pieniędzy

Prosta sprawa, prawda? Zdecydowanie ale z jakiegoś powodu i w większości wypadków nie stosujemy się do tej wskazówki.

Bywa również tak, że przede wszystkim uczymy się ale nie wykorzystujemy zdobytej wiedzy w działaniu.

Wynika to często z obawy, że jeszcze nie wiemy wszystkiego i musimy ten brak nadrobić (pytanie zasadnicze to jednak takie, czy da się wiedzieć wszystko?).

Chcę przez to powiedzieć, że efektywnejsze uczenie się, o czym mogłeś przekonać się w powyższym video, nie jest wystarczające, żeby osiągać rezultaty finansowe.

Oto coś, czego kiedyś nauczyłem się od jednego ze swoich mentorów:

Ucz się, działaj i nauczaj innych jednocześnie

Chodzi tutaj o to, że zdobyta wiedza jest najlepiej zrozumiana, kiedy wykorzystamy ją w działaniu czyli kiedy po prostu to działanie podejmiemy.

Jest pewne powiedzenie, które potwierdza tę prawdę: Jeśli usłyszysz, zapomnisz. Jeśli zobaczysz zapamiętasz. Jeśli zrobisz, zrozumiesz.”

To jednak nie wszystko.

Zdobytą wiedzą i uzyskanym dzięki jej wykorzystaniu doświadczeniem możesz dzielić się z innymi, aby pomóc im rozwiązać problem lub osiągnąć korzyść a w kwestiach biznesowych można to zastosować w każdej niszy.

W ten sposób wykorzystujesz ideę „Przyciągającego Marketingu” a więc przyciągasz do siebie osoby, które są potencjalnie zainteresowane tym, co masz do zaoferowania.

Nie uganiasz się za nimi, nie przekonujesz do niczego ale zwyczajnie dzielisz się wartością w postaci informacji i na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Jak najlepiej to zrobić?

W mojej ocenie najprostszym sposobem na to, żeby dzielić się wartością i budować wizerunek jest blog a o tym jak możesz go wykorzystać, dowiesz się w tym video…

Więcej na temat wykorzystania bloga w celu budowania wizerunku i zarabianie dzięki niemu pieniędzy, dowiesz się oglądając nagranie tego webinaru.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci efektywniej się uczyć i że dzięki temu również Twoje efekty finansowe będą dla Ciebie co najmniej zadowalające.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Jeżeli chcesz zarabiać pieniądze w internecie, to niezależnie od tego co chcesz sprzedawać, musisz mieć pewne 3 kluczowe elementy. Kliknij tutaj aby je poznać.