Jak w ciągu 24 godzin pozyskać 100 nowych adresów email dzięki blogowi

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Lista adresowa jest jednym z fundamentalnych elementów w e-biznesie dlatego też nie ma większego znaczenia co chcemy przez internet promować bo finalnie i tak sprowadza się to właśnie do jej budowania.

Oczywiście nie mówię o tym, żeby promować cokolwiek, ponieważ wierzę w to, że najlepiej jest promować coś, z czego sami korzystamy lub skorzystaliśmy.

Tak czy inaczej, niezależnie od tego czy Ty promujesz:

– współpracę w biznesie MLM
– własne produkty lub usługi
– cudze produkty lub usługi

systematyczne i konsekwentne budowanie listy adresowej jest koniecznością a nie możliwością.

Jak budować listę adresową?

Tutaj można wyróżnić dwie główne odpowiedzi:

– płatne metody (np. Facebook Ads)
– darmowe metody (np. blog), które w rzeczywistości darmowe nie są bo trzeba tutaj zainwestować swój czas

Na temat budowania listy i najlepszej ku temu metody wysłuchałem już wielu wypowiedzi i to co dla mnie stało się jasne, to to, że…

…najlepsza metoda budowania listy adresowej to taka, którą Ty wybierzesz i której będziesz chciał się uczyć i wykorzystywać każdego dnia.

Dla mnie główną metodą jest blog i promowanie stworzonej na nim treści.

Dlaczego?

Bo dzięki blogowi mogę najpierw rozpocząć budowanie relacji, zanim ktoś zdecyduje się wpisać na moją listę.

Nie mówię, że płatna reklama jest zła bo wcale nie jest. W rzeczywistości płatna reklama pozwala widzieć efekty (rosnąca liczba osób na liście) praktycznie od zaraz.

Blog ma jednak to do siebie, że raz stworzona treść może pracować dla nas przez tygodnie, miesiące a nawet i lata.

Żeby nie być gołosłownym, oto moje efekty w dniach 7 i 8 grudnia:

Jak widzisz, 7 grudnia otrzymałem 100 powiadomień o nowych subskrybentach a 8 grudnia tych powiadomień jest już 27.

Efekt ten stał się faktem tylko dzięki stworzonym na jednym z moich blogów postów i ich promocji we właściwych miejscach w mediach społecznościowych czyli:

– w odpowiednich grupach na Facebooku
– w odpowiednich społecznościach w Google +
– w serwisie LinkedIn
– w serwisie Pinterest
– na Twitterze

Można więc powiedzieć, że dla mnie praca z blogiem to:

– stworzenie odpowiedniej dla mojego rynku wartościowej treści – 50 % pracy
– promocja w odpowiednich miejscach + wysyłka mailingu do aktualnej listy – 50% pracy

To jednak nie wszystko…

3 Kroki Aby Budować Listę I Zarabiać Pieniądze Dzięki Blogowi

Jeżeli taka możliwości Ci się podoba i widzisz sens w tym, żeby dzięki blogowi rozwijać swoją listę i zarabiać dzięki temu pieniądze to:

#1. Twój blog musi być przygotowany we właściwy sposób pod kątem marketingowym a więc musi zawierać informację na temat wartości jaką oddajesz w zamian za adres e-mail. Ja realizuję to za pomocą banerów, które przekierowują na moje strony przechwytujące oraz „wyskakujących okienek”, które zawierając takie strony.

W większych szczegółach o tym jak przygotować blog możesz dowiedzieć się w darmowym raporcie, pt. „Jak zarabiać na blogu”.

#2. Musisz mieć system czyli stronę przechwytującą, kampanię mailową i stronę sprzedażową (niepotrzebna, jeśli promujesz cudzą ofertę w ramach MLM lub programu partnerskiego), dzięki którym możesz:

– budować listę
– budować relację z ludźmi na tej liście
– przedstawić ofertę

O tym jak zabrać się za budowanie systemu biznesu w internecie możesz dowiedzieć się w materiale video, pt. „Twój System Biznesu”.

#3. Musisz być systematyczny i konsekwentny co dla mnie oznacza tworzenie od 5 do 7 nowych wpisów tygodniowo. Tak, mówię o codziennym działaniu na blogu i promowaniu stworzonych treści.

Takie podejście pozwala osiągnąć dwie rzeczy:

– Ty stajesz się coraz lepszy w blogowaniu i tworzeniu video (jeśli zdecydujesz się publikować również video na swoim blogu)

każdy Twój post to Twój pracownik, który pracuje dla Ciebie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu więc im więcej masz tych pracowników, tym lepiej

Budowanie listy adresowej to nie gwarancja zysków…

Samo budowanie listy adresowej to nie jest wszystko. To, że Twoja lista ma lub będzie mieć coraz więcej osób, nie oznacza jeszcze, że Ty będziesz zarabiać coraz więcej pieniędzy.

Kilka lat temu nauczyłem się od Piotra Majewskiego (dla mnie #1 w Polsce) że można mieć listę 100.000 osób i zarabiać dzięki niej mniej niż ktoś inny, kto ma listę 10.000 osób.

Jak to możliwe?

Wszystko sprowadza się do zrozumienia tego, jak budować a później jak zarządzać listą adresową aby mieć dzięki temu efekty finansowe.

W tym materiale video Piotra Majewskiego będziesz mógł dowiedzieć się jak budować i zarządzać listą adresową aby generowała ona dla Ciebie zyski przez lata.

Gwarancja? Jaka gwarancja?

Wiem, że dobrze byłoby, gdybym zagwarantował Ci, że dzięki blogowi będziesz mógł osiągać wymierne rezultaty, rozwijać swoją listę adresową i zarabiać coraz więcej pieniędzy.

Sam kiedyś chciałem, żeby ktoś mógł mi to zagwarantować ale wiesz co? Zrozumiałem, że jedyną osobą odpowiedzialną za wyniki w tym co robię, jestem ja sam.

Jeśli z kolei chodzi o Ciebie to jedyną osobą odpowiedzialną za to co Ty robisz, jesteś Ty sam.

Ja jedynie przedstawiłem Ci to co działa dla mnie. Czy zadziała dla Ciebie? Jednego możesz być pewien: życzę Ci tego z całego serca bo wiem, że jest to możliwe.

Jeżeli jednak nie zrobisz nic z tymi informacjami i będziesz liczyć, że jakoś wszystko się ułoży, to owe „jakoś” najpewniej Cię nie zadowoli i nie mówię tego, żeby pokazać, że jestem kimś wyjątkowym lub lepszym od Ciebie.

Mówię to jako ktoś, kto sam kiedyś myślał, że „jakoś to będzie” więc wiem z autopsji, że aby cokolwiek mogło się wydarzyć, trzeba zainwestować w to swój czas, energię oraz pieniądze aby nauczyć się właściwych rzeczy a później tę wiedzę wykorzystać w praktyce.

Z tego też względu polecam Ci ten materiał video Piotra Majewskiego bo wiem, że zrozumienie zawartych tutaj zasad i wdrożenie ich w działanie może okazać się bardzo dobrą decyzją.

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się tym postem z innymi, jeśli uznasz, że warto to zrobić.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Zarabianie pieniędzy w internecie jest jak najbardziej możliwe, jeśli posiadasz pewne 3 kluczowe elementy. Kliknij tutaj i sprawdź za darmo czym one są.

Show Buttons
Hide Buttons