Sukces to słowo, które dla każdego z nas może oznaczać coś zupełnie innego.

Sukcesem dla profesjonalnego sportowca będzie zdobycie mistrzostwa w swojej dyscyplinie czy to na poziomie krajowym czy międzynarodowym.

Sukcesem dla przedsiębiorcy będzie rozwinięcie biznesu, który pozwoli mu generować wystarczająco (w jego oczach) wysoki przepływ pieniężny.

Sukcesem dla artysty będzie stworzenie „dzieła jego życia”, niezależnie od tego czy mówimy o muzyku, malarzu czy rzeźbiarzu.

To tylko kilka przykładów, na podstawie których jasno widać, że „sukces” jest czymś innym dla każdego z nas ale jednocześnie można też uogólnić, że…

 

…sukces to osiągnięcie zamierzonego celu.

 

W związku też z tym każdy z nas może nauczyć się tego „jak odnieść sukces” w swojej dziedzinie i najkrótszą do tego drogą jest znaleźć kogoś, kto przed nami osiągnął to na czym nam zależy, uczyć się od niego i działać zgodnie ze zdobytą wiedzą.

Jest jednak coś, czego o sukcesie nikt nie może nas nauczyć. Żaden mistrz, „guru” czy ktokolwiek jeszcze inny. O tym co to jest możesz zobaczyć w poniższym video…

 

Jedna rzecz której nikt Cię nie nauczy o sukcesie

Kliknij tutaj aby pobrać „Naukową metodę wzbogacania się” i dowiedzieć się jak odnieść sukces w kwestii bogactwa.

Nie wiem co dla Ciebie jest sukcesem ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, ponieważ osobą, która powinna to wiedzieć, jesteś Ty.

Wiem również, że dzisiaj większość z nas wiąże słowo „sukces” z pieniędzmi a konkretniej z taką ich ilością, która pozwala żyć tak jak chcemy żyć.

Oznacza to więc, że nie jest koniecznością bycie milionerem czy multimilionerem albo miliarderem aby faktycznie odnieść w życiu sukces.

Owszem, część z nas ma takie marzenia, że trzeba owym milionerem się stać aby można było je zrealizować ale dla wielu osób wymarzony styl życia wiąże się z o wiele mniejszymi zasobami finansowymi.

Tak czy inaczej, pieniądze odgrywają istotną rolę w naszym życiu ale – jak napisał T. Harv Eker w swojej książce, pt. „Bogaty albo biedny. Po prostu różni mentalnie” – w miejscach, w których mają znaczenie.

Z kolei sposobów aby pieniądze zdobywać jest cała masa i nie sposób wybrać tutaj jakiegoś jednego i uniwersalnego dla wszystkich, natomiast jest coś, co łączy każdy sposób ich zarabiania i każdy inny sukces.

 

2 Kluczowe Czynniki Sukcesu

Niezależnie od tego jak wiele pieniędzy potrzebujemy, żeby żyć tak jak chcemy i niezależnie od tego czym jest dla nas sukces, czymś co odgrywa bardzo ważną rolę za każdym razem są dwa czynniki:

1. Właściwe myślenie
2. Właściwe działanie

 

Czym jest właściwe myślenie?

Moje zrozumienie tego jest takie, że myśli w naszych głowach pojawiają się ze względu na przekonania, jakie posiadamy w podświadomości i o których przeważnie nie mamy pojęcia (więcej o tym czym są podświadome przekonania, możesz dowiedzieć się w tym video: Stara i nieaktualna mapa a podświadome przekonania).

Owe przekonania mogą być albo pozytywne albo negatywne i upraszczając bardzo sprawę, jeśli w jakiejś dziedzinie życia mamy pozytywne rezultaty to nasze przekonania na dany temat są pozytywne. Jeśli z kolei w jakiejś dziedzinie nie wiedzie nam się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, to nasze przekonania w tym temacie są negatywne.

Skąd biorą się przekonania?

Przede wszystkim najwięcej z nich tworzy się w nas kiedy jesteśmy dziećmi, czyli w czasie, kiedy nie potrafimy jeszcze nic kwestionować i kiedy usłyszymy, zobaczymy albo doświadczymy czegoś, co wzbudzi w nas emocje i co będzie związane z kimś, kto dla nas w wieku dziecięcym jest autorytetem.

Dla przykładu…

…słysząc jako dziecko „nigdy Ci się to nie uda…” możemy zbudować w sobie przekonanie, że nic za co się bierzemy, nie zakończy się powodzeniem (sukcesem).

…widząc jako dziecko kłócących się o pieniądze rodziców, możemy zbudować w sobie negatywne przekonania w stosunku do pieniędzy bo przecież „przez pieniądze moi rodzice się kłócą”.

Chcę przez to powiedzieć, że nie mamy pojęcia skąd biorą się nasze myśli ale możemy zrobić coś, co sprawi, że zaczniemy myśleć w odpowiedni sposób, co prowadzi nas do kolejnego kroku…

 

Czy jest właściwe działanie?

Działanie jest zawsze zdeterminowane naszymi myślami a to powoduje, że niewłaściwy zestaw przekonań na temat nas samych oraz tego co możemy w życiu osiągnąć prowadzi do niewłaściwych myśli a te z kolei determinują podejmowanie niewłaściwych działań lub ich zaniechanie.

Z kolei pozytywne przekonania prowadzą nas do pozytywnych myśli, które determinują pozytywne działania, co w sposób naturalny prowadzi do pozytywnych rezultatów (sukcesu).

O tym czym jest właściwe myślenie i właściwe działanie w odniesieniu do bogactwa możesz dowiedzieć się w publikacji „Naukowa metoda wzbogacania się”, która pobierzesz tutaj.
.

 

Brakujący element, którego nie można się nauczyć od kogoś…

O ile więc każdy z nas może dowiedzieć się jak osiągnąć sukces, o tyle nie można dowiedzieć się od kogokolwiek tego jak chcieć ten sukces osiągnąć.

W moich oczach wiąże się to z ustaleniem swojej wizji oraz odpowiedzi na pytanie „Dlaczego chcę to osiągnąć/stać się tym kimś?”.

Jest to o tyle ważne, że na drodze do każdego sukcesu pojawiają się przeszkody oraz niepowodzenia i bez wspomnianej wizji i odpowiedzi na pytanie „Dlaczego?”, pierwsza, druga, piąta czy dziesiąta przeszkoda lub niepowodzenie mogą każdego z nas powstrzymać przed dalszym działaniem.

Z tego też względu życzę Ci, żebyś stworzył swoją wizję sukcesu i aby ta wizja stała się Twoją rzeczywistością.

Co o tym myślisz? Uważasz ten post za wartościowy i pomocny? Zostaw swoją opinię w komentarzach i podziel się nim dalej z innymi ludźmi, jeśli naturalnie uznasz, że warto to zrobić.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”