Ograniczające przekonania to coś, co każdy z nas ma, niezależnie od tego jak wiele w życiu osiągnęliśmy.

Zanim więc przejdziemy do tego jakie jest jedno z największych ograniczających przekonań, ustalmy czym one tak naprawdę są.

Od momentu narodzin absorbujemy informacje, które przyjmujemy za prawdę, nie zastanawiając się w ogóle nad tym, czy jest to prawda (co w wieku kilku lat jest normalne).

Mówi się o tym, że do 8-ego roku życia i na podstawie tej „prawdy” tworzy się w naszej podświadomości program, na podstawie którego w zdecydowanej większości funkcjonujemy przez resztę życia.

Problem polega jednak na tym, że owe ograniczające przekonania, które funkcjonują na poziomie podświadomym, nie muszą mieć nic wspólnego z prawdą ale dla naszej podświadomości są a to oznacza, że mogą sabotować każdy nasz wysiłek do osiągnięcia sukcesu w dowolnej dziedzinie.

To trochę tak jak z programem komputerowym…

Ma on konkretne instrukcje i nie zrobi czegoś, do czego nie został przygotowany.

Nasz system przekonań działa podobnie.

Jeśli więc dla przykładu chcesz zarabiać pieniądze w internecie ale Twój system przekonań ma „instrukcje”, które stoją w sprzeczności z tym celem, to prawdopodobnie nie osiągniesz go.

Owszem, możesz mówić, że tego chcesz, możesz podejmować działanie, możesz uczyć się metody właściwej działania w marketingu internetowym ale dopóki Twoje podświadome i ograniczające przekonania nie zostaną zamienione na pozytywne i wspierające osiągnięcie Twojego celu, niewiele się zmieni.

W tym wszystkim chodzi więc o to, że…

Nie jesteś niczemu winny

Jak widzisz, podświadome przekonania funkcjonują w taki sposób, że nie zdajemy sobie z nich sprawy a zostały zbudowane bez naszej świadomości.

Nie jest więc Twoją winą, że nie możesz czegoś osiągnąć, ponieważ wina leży po stronie przekonań.

Jeśli jednak wiesz o swoich przekonaniach, Twoją odpowiedzialnością jest coś z nimi zrobić a konkretniej pozbyć się ich i wprowadzić na ich miejsce pozytywne przekonania.

Pozwól więc, że przedstawię Ci…

Jedno z największych ograniczających przekonań, które nie pozwala osiągnąć sukcesu (także w e-biznesie)

Mam szczerą nadzieję, że ta informacja będzie dla Ciebie pomocna i że z powodzeniem pozbędziesz się tego przekonania.

klucz-do-sekretu-przyciagnij-do-siebie-wszystko-czego-pragniesz-joe-vitaleZ kolei więcej na temat przekonań oraz metod, które możesz wykorzystać, żeby się ich pozbyć, dowiesz się w świetnej książce „Klucz do sekretu” autorstwa Joe Vitale.

Polecam ją przede wszystkim dlatego, bo sam ją przeczytałem nie jeden już raz i wiem, że może ona być bardzo pomocna w tym temacie.

Z całą pewnością pomoże Ci ona zrozumieć, dlaczego jedni ludzie osiągając pewne cele a inni – nawet jeśli starają się najlepiej jak potrafią – nie są w stanie osiągnąć tego co chcą.

Dotyczy to również e-biznesu.

Jestem pewny tego, że więcej osób dzisiaj cieszyłoby się świetnie prosperującymi przedsięwzięciami internetowymi, gdyby nie negatywne i ograniczające przekonania.

Dla mnie powodzenie w e-biznesie to połączenie dwóch rzeczy:

braku negatywnych i ograniczających przekonań np. na temat pieniędzy, biznesu, sprzedaży, marketingu, swoich możliwości

zastosowanie właściwej metody (więcej o takiej dowiesz się w tej darmowej serii video)

Podsumowując, cokolwiek chcesz w swoim życiu osiągnąć, na drodze do celu zawsze w pierwszej kolejności stoją ograniczające przekonania i jeśli uda Ci się ich pozbyć, wszystko staje się o wiele prostsze.

Życzę Ci więc, żebyś pozbył się jak największej ilości przekonań i żeby pozwoliło Ci to cieszyć się dokładnie takim życiem, jakiego chcesz.

 


Michał Kidziński