Jak myślisz? Co w pierwszej kolejności ma wpływ na to czy osiągamy w życiu rezultaty, na których nam zależy?

W tym momencie odniosę się do e-biznesu choć ma to związek z każdą dziedziną naszego życia ale zanim to zrobię, pozwól, że coś wyjaśnię…

Wszystko to co przeczytasz w tym poście jest tylko i wyłącznie moim zrozumieniem pewnych tematów a więc nie oczekuję, że będziesz się ze mną zgadzać i nie gwarantuję Ci żadnych konkretnych efektów, ponieważ w ostateczności moje wyniki są moją odpowiedzialnością tak jak Twoje wyniki to kwestia Twojej odpowiedzialności.

Mając to na uwadze, przejdźmy do rzeczy…

Na początku mojej przygody z e-biznesem byłem przekonany, że powodzenie zależy od tego jak dobra jest oferta, którą się promuje.

Innymi słowy, uważałem, że jeśli produkt, usługa czy propozycja współpracy np. w ramach marketingu sieciowego jest świetna, to wyniki muszą się pojawić.

Szybko jednak zrozumiałem, że się mylę, ponieważ zauważyłem, że w każdym przedsięwzięciu większość osób nie osiąga tego co chce.

Oferta nie jest więc tym kluczowym czynnikiem.

Kolejnym moim wnioskiem był taki, że wyniki muszą zależeć od umiejętności związanych z marketingiem i sprzedażą.

Mówię tutaj np. o:

copywritingu, dzięki któremu jesteśmy w stanie przedstawić naszą ofertę w odpowiedni sposób
systemie promocji, który zbudujemy oraz
– metodach generowania ruchu

Po raz kolejny byłem w błędzie, ponieważ nie trudno jest zauważyć, że nie każdy kto wie jak działać w internecie, ma satysfakcjonujące wyniki.

Umiejętności to również nie jest kluczowy czynnik.

Co więc nim jest?

Zanim odpowiem, pozwól, że zaznaczę coś jeszcze…

Oferta, którą promujemy to musi być coś, w co sami wierzymy i o czym wiemy, że może wpłynąć pozytywnie na życie innych ludzi a więc w pierwszej kolejności sami musimy z niej korzystać.

Umiejętności związane z marketingiem i sprzedażą mają duże znaczenie w procesie promocji czegokolwiek w internecie, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie dotrzeć do właściwych osób (czytaj: potencjalnie zainteresowanych naszą ofertą) oraz przedstawić im to co mamy do zaoferowania w jak najbardziej właściwy sposób.

Oznacza to, że…

…oferta oraz umiejętności związane z marketingiem i sprzedażą są bardzo ważne i nie można ich lekceważyć.

Aby jednak naszym udziałem stały się zadowalające nas wyniki, warto jest zrozumieć co w pierwszej kolejności wpływa na to co myślimy, jak myślimy i jakie działanie podejmujemy.

Okazuje się bowiem, że każda myśl i wynikające z niej działanie mają swoje źródło w…

…przekonaj się zresztą samemu w poniższym video.

Każdy wynik w e-biznesie zależy w pierwszej kolejności od tego

 

Kliknij Tutaj Aby Pobrać Publikację
„KLUCZ Do Szczęścia”

 

W dużym uogólnieniu można powiedzieć, że również w e-biznesie podejmujemy działanie albo zgodnie z głosem serca albo zgodnie z głosem umysłu.

Problem w tym wszystkim polega na tym, że nasz umysł jest w jakiś sposób zaprogramowany przekonaniami, które stanowią dla nas prawdę, jak np.:

– pieniądze są źródłem wszelkiego zła
– nie czuję się dobrze z większą ilością pieniędzy
– nigdy nie udało mi się zarobić więcej więc pewnie nigdy nie zarobię tyle ile chcę
– im więcej pieniędzy posiadam tym większa jest moja odpowiedzialność
– nie potrafię dobrze zarządzać swoimi pieniędzmi
– itd.

Istnieje szansa, że czytając powyższe przykłady podświadomych przekonań będziesz zdziwiony tym, że w tego typu rzeczy można wierzyć ale nie zmienia to faktu, że niektóre z tych przekonań mogą funkcjonować w Twojej podświadomości.

Najprostszym sposobem aby zobaczyć czy posiadasz negatywne przekonania na temat pieniędzy czy biznesu, jest sprawdzić jakie są Twoje wyniki.

Jeśli nie takie, na jakich Ci zależy to najpewniej masz przekonania, które sabotują Twoje wysiłki.

Każda Decyzja Zaczyna Się Od Przekonań

Kierując się w życiu umysłem (co większość z nas robi) podejmujemy niejako automatyczne decyzje w oparciu o wspomniane przekonania, z czego często nie zdajemy sobie nawet sprawy.

To właśnie z ich powodu może się zdarzyć, że:

– podjęliśmy współpracę z kimś, kto nas oszukał
– współpracujemy z firmą, która nie radzi sobie najlepiej
– nasze działania nie dają nam wyników
– przyciągamy kłopotliwych klientów
– itd.

Nie jest więc niczyją winą to, że ktoś nie ma takich wyników jakie chciałby mieć w e-biznesie ale każdy z nas jest odpowiedzialny za to, żeby zrobić coś aby taką negatywną sytuację zmienić.

W moich oczach tym pierwszorzędnym krokiem jest zadbać o to aby pozbyć się negatywnych i ograniczających przekonań.

O jednym ze sposobów napisałem w krótkiej publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Inna metodą, która pozwala uwolnić podświadomość od negatywnych przekonań jest…

…EFT czyli Technika Emocjonalnej Wolności.

Owa technika jest bardzo prosta (o czym za moment się przekonasz) i można znaleźć na jej temat wiele pozytywnych opiniize strony ludzi, którzy ją stosują.

Jedną z osób, która od ponad 10 już lat zajmuje się tym tematem jest Brad Yates, który nagrał ponad 600 video na YouTube, gdzie pokazuje jak stosować Technikę Emocjonalnej Wolności w odniesieniu do różnego rodzaju podświadomych przekonań (np. w stosunku do pieniędzy, dobrobytu, zdrowia, relacji międzyludzkich).

Sama technika oparta jest o starożytną chińską medycynę i korzysta z tych samych ścieżek energii (meridian) natomiast sama koncepcja tej techniki oparta jest o to, że…

…nie przyciągamy w życiu tego co chcemy ponieważ stawiamy temu opór…

Opór to według Brada Yates’a zakłócenia w naszym systemie energetycznym a wykorzystanie Techniki Emocjonalnej Wolności pozwala zrównoważyć przepływ energii, usuwając w ten sposób owe zakłócenia.

W związku więc z tym, że mówimy o e-biznesie, zobacz poniższe materiały, które odnoszą się do negatywnych przekonań na temat pieniędzy i wykorzystaj, jeśli uznasz, że chcesz (kolejne video będzie wyświetlać się automatycznie po zakończeniu poprzedniego).

Każdy materiał posiada polskie napisy. Jeśli jednak nie pojawią się one automatycznie, kliknij w ten przycisk:

Więcej na temat Techniki Emocjonalnej Wolności możesz dowiedzieć się tutaj.

W moich oczach i na podstawie informacji, które sukcesywnie poznaję, wszystko w naszym życiu jest efektem tego jakiego rodzaju przekonania posiadamy w podświadomości.

Jeśli są one pozytywne, to w danym obszarze życia radzimy sobie dobrze. Jeśli negatywne, sytuacja jest daleka od naszego ideału.

E-biznes nie jest tutaj żadnym wyjątkiem, ponieważ podświadome przekonania mają wpływ na jakość naszych myśli a te na jakość naszego działania, z czego wynikają nasze wyniki…

P -> M -> D -> R

Działanie jest zawsze niezbędne

Niezależnie więc od tego czy pracujemy nad swoimi przekonaniami (a konkretniej nad ich usunięciem) czy też nie, działanie jest tym, które występuje w obydwu przypadkach.

Piszę o tym dlatego, ponieważ jako interpretujemy zdobyte informacje w różny sposób.

Miej więc proszę na uwadze, że usuwanie podświadomych przekonań to krok ku temu aby dostrzec idee i pomysły, których „normalnie” nie dostrzegamy.

Kiedy jednak pojawia się pomysł, warto jest podjąć działanie możliwie jak najszybciej, ponieważ tylko dzięki działaniu możliwe jest osiągnięcie jakiegokolwiek wyniku.

Mam nadzieję, że to czym podzieliłem się w tym poście będzie dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeżeli uznasz, że warto, podziel się nim dalej i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Jeśli zależy Ci na wynikach w Twoim e-biznesie, kliknij tutaj i poznaj 3 kluczowe elementy, które są do tego celu niezbędne.