Najbardziej destrukcyjna rzecz w biznesie

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Często jest tak, że jesteśmy przekonani, iż powodzenie w biznesie jest w pierwszej kolejności uzależnione od takich rzeczy jak np. produkt, usługa czy umiejętności.

Nie da się ukryć, że to wszystko bardzo ważne rzeczy ale z drugiej też strony nie da się ukryć, że przecież w tej samej branży są ludzie, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki i tacy, którzy tych wyników nie mają. Mówiąc inaczej, nie każdy kto zajmuje się sprzedażą takiego samego produktu lub usługi, osiąga świetne czy wyjątkowe wyniki.

Zauważ jednak proszę, że każdy z nas i bez wyjątku chce dla siebie jak najlepiej a w związku też z tym chcemy mieć świetne wyniki w przedsięwzięciach, w które się angażujemy, prawda?

Dlaczego więc nie każdy osiąga to, na czym mu zależy?

Zgodnie z moim zrozumieniem jest to coś, co może być określone jako…

Najbardziej destrukcyjna rzecz w biznesie

Kliknij Tutaj Aby Zobaczyć W Jaki Sposób Powstają Rezultaty W Naszym Życiu I Co Można Zrobić, Jeśli Chcemy Je Zmienić

Dla mnie odkrycie tego jak ogromny wpływ na nasze życie mają podświadome przekonania było przełomowe (mówiłem o tym m.in. tutaj: 5 sposobów na pozbycie się negatywnych podświadomych przekonań na temat bogactwa (i wszystkiego innego)). Zrozumiałem bowiem, dlaczego pomimo szczerych i świadomych chęci osiągnięcia czegoś w życiu, nie udaje nam się osiągnąć celu.

Nie ma przy tym znaczenia czy mówimy o życiu prywatnym, czy o biznesie. Podświadome przekonania są w moich oczach niczym instrukcje w programach komputerowych, na podstawie których realizowane są konkretne działania.

Z nami, ludźmi jest bardzo podobnie, ponieważ od dziecka w naszych umysłach tworzą się takie właśnie instrukcje, zgodnie z którymi widzimy otaczający nas świat i zgodnie z którymi reagujemy na konkretne okoliczności.

W jednym ze swoich video (konkretnie tutaj: Dlaczego przez większość czasu jesteśmy w transie i jaki to ma wpływ na nasze życie) opowiedziałem o tym, że większość z nas (ja też) żyje przez większość czasu w transie, ponieważ reagujemy na wszystko w automatyczny sposób i zgodnie z tym, jakie są nasze podświadome przekonania, lub jeśli wolisz – wspomnienia.

Podświadome przekonania a biznes…

Odnosząc to teraz do biznesu, to jeśli posiadamy w umyśle negatywne przekonania w temacie pieniędzy, sprzedaży, marketingu, bogactwa czy czymkolwiek innym, co ma związek z biznesem, to osiągane rezultaty będą zawsze w zgodzie z tymi przekonaniami.

Zauważ więc proszę, że to co nazywamy negatywnymi wynikami czy problemami to w rzeczywistości sukces, ponieważ wynika on z konkretnych instrukcji w umyśle (więcej o tym opowiedziałem tutaj: Dlaczego Każdy Problem I Niepowodzenie To W Rzeczywistości SUKCES).

Myślę, że takie spojrzenie na całą sprawę jest po prostu zdrowsze. Jeżeli jednak osiągane rezultaty nie podobają nam się, to zawsze możemy coś z tym zrobić.

Najważniejsze na początek to wziąć odpowiedzialność za to co osiągamy lub czego nie osiągamy pomimo świadomych intencji i przestać obwiniać zewnętrzne okoliczności lub inne osoby.

Druga rzecz to otworzyć się na możliwe rozwiązania. Jest to o tyle ważne, że często uważamy, że wiemy lepiej i że nikt nie będzie nam mówił co mamy robić i jak mamy żyć.

Zauważ jednak proszę, że to czym ja dzielę się z Tobą w tym poście jest efektem zdobytej przeze mnie wiedzy na przestrzeni ostatnich lat. Przestudiowałem wiele informacji, których autorami było wiele osób. Nie ze wszystkim się zgadzałem i nie chodzi o to, żebyś Ty teraz zgadzał się ze mną.

Myślę bowiem, że warto jest mieć na uwadze, że osoba, od której się uczymy czy od której uzyskujemy jakieś informacje to również człowiek, który ma także swoje przekonania a z tego wynika jedna rzecz, o której opowiedziałem tutaj: Jedna rzecz, o której warto pamiętać, angażując się w rozwój osobisty i ucząc się od innych ludzi.

Niemniej jednak „schowanie ego do kieszeni” i otwarcie się na wiedzę pochodzącą od innych ludzi to świetny sposób aby zrobić porządek ze swoimi przekonaniami i tym samym wpłynąć na zmianę osiąganych rezultatów.

Z tego też względu proponuję Ci zapoznać się z informacjami, które zdobędziesz w:

– darmowym ebook’u „KLUCZ Do Szczęścia”, który możesz pobrać tutaj
– w darmowej serii video, do której dostęp otrzymasz tutaj

Nie jest to absolutnie wyczerpanie tematu podświadomych przekonań ale z całą pewnością pomagają one zrozumieć, że jest to ważny temat i że warto jest zadbać o higienę swojego umysłu, eliminując te przekonania, które nam nie służą.

Ja w każdym razie życzę Ci, żeby to czym podzieliłem się w tym poście okazało się dla Ciebie wartościowe i pomocne, i żeby wykorzystanie tych informacji wpłynęło pozytywnie na Twoje biznesowe rezultaty.

Jeżeli uznasz, że warto, to podziel się tym postem z innymi, wykorzystując poniższe „przyciski” i podziel się swoją opinią na ten temat w komentarzach.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Chcesz się zabrać za rozwijanie biznesu w internecie? W takim razie kliknij tutaj i zobacz jakich 3 kluczowych elementów potrzebujesz.

Show Buttons
Hide Buttons