Jeśli jesteś zaangażowany w jakąkolwiek formę e-biznesu, to najpewniej wiesz już, że metod działania czy jak wolisz – strategii – jest tutaj wiele.

Być może sam miałeś okazję poznać ich już kilka i być może również zastanawiasz się nad tym, od czego w pierwszej kolejności zależą osiągane tutaj rezultaty.

Często jesteśmy przekonani, że zależą one od oferty, którą promujemy…

…albo od strategii generowania ruchu…

…lub też od tego jak dobry system promocji posiadamy…

Jeśli chodzi o mnie, to przez kilka ostatnich lat starałem się zrozumieć przede wszystkim to, dlaczego np. dwie osoby, które działają w tym samym przedsięwzięciu i korzystają z tych samych strategii, mają całkowicie inne wyniki.

A mówiąc inaczej – dlaczego np. jedna osoba ma świetne wyniki a druga nie ma ich wcale.

Przecież promują tę samą ofertę w oparciu o ten sam system promocji i wykorzystują to samo źródło ruchu.

Rozpatrując to logicznie, obydwie osoby powinny mieć przynajmniej zbliżone wyniki ale tak nie jest.

Moje „dochodzenie” doprowadziło mnie do informacji, które dla mnie stały się przełomem. Tak, przełomem, ponieważ dzięki nim w końcu zrozumiałem, że rezultaty, jakie osiągamy w każdym aspekcie swojego życia mają swój początek w jednym miejscu.

Wyniki w e-biznesie również, o czym opowiadam w poniższym video…

Od ‚tego’ w pierwszej kolejności zależą wyniki w e-biznesie

Kliknij tutaj i zobacz jak możesz pozbyć się negatywnych i ograniczających przekonań ze swojej podświadomości

TWÓJ System Operacyjny

Nauczyłem się, że bezpośrednimi powodami naszych problemów są nasze wspomnienia a więc to wszystko co przeżyliśmy w swoim życiu i co jednocześnie zostało „zapisane” w podświadomości jako przekonanie, czyli instrukcja, zgodnie z którą możemy przeżyć resztę swojego życia.

Przekonania są więc zestawem instrukcji, który możemy porównać do systemu operacyjnego w komputerze, dzięki któremu i na podstawie którego ten komputer działa i pozwala nam realizować konkretne zadania.

Kwestia jest tylko taka, że zdecydowana większość naszych podświadomych przekonań jest nam nieznana i często nie rozumiemy, dlaczego pomimo wysiłków nie uzyskujemy tego co chcemy osiągnąć.

Jednym z przykładów może być e-biznes, w którym są ludzie, którzy osiągnęli wyjątkowe wyniki ale zdecydowana większość niestety nie.

Pierwszorzędnym powodem, dla którego tak się dzieje są właśnie podświadome, ograniczające i negatywne przekonania, jakie posiadamy.

Przykładami takich przekonań mogą być:

– „pieniądze są złe”
– „ludzie bogaci są źli”
– „sprzedaż jest zła”
– „biznesem zajmują się tylko nieuczciwi ludzie”

Mając tego typu instrukcje w podświadomości, możemy podejmować różne działanie i może nam się wydawać, że robimy wszystko we właściwy sposób ale prawda jest taka, że w tej sytuacji podświadomość będzie sabotować każdy wysiłek a my nie będziemy mieć pojęcia, że tak właśnie się dzieje.

Dlatego tak istotne jest zrobić coś, co pozwoli usuwać przekonania z podświadomości i o takiej właśnie metodzie możesz dowiedzieć się w darmowej publikacji „KLUCZ Do Szczęścia”, którą możesz pobrać tutaj.

Poniższe dwa przykłady obrazują jak silny wpływ na życie mogą mieć przekonania.

Przykład ze słoniem…

Kiedy słoń jest mały, wiąże się jedną z jego nóg grubym łańcuchem, którego nie jest on w stanie zerwać. Słoń naturalnie próbuje ale z każdą próbą przekonuje się coraz bardziej, że nie jest to możliwe aż w końcu jest już tego pewny.

Kiedy ten sam słoń dorasta, wystarczy o wiele cieńszy łańcuch a nawet sznurek, którym będzie obwiązana jego noga, aby nie próbował on nawet się uwolnić.

Jest oczywiste, że mógłby uwolnić się bez najmniejszego problemu ale jako dziecko zbudował w sobie przekonanie, które stało się dla niego prawdą.

Owo przekonanie może się jednak zostać zniszczone, kiedy np. w pobliżu tego słonia powstanie pożar. W takiej sytuacji i w krótkim czasie słoń zerwie przyczepiony sznur lub łańcuch aby się uwolnić.

Tak, przekonanie może zostać zniszczone w ciągu kilku sekund, jak miało to miejsce…

…6 maja, 1954 roku…

Przed tym dniem cały świat był przekonany, że człowiek nie jest w stanie przebiec 1 mili (ponad 1600 metrów) w czasie poniżej 4 minut.

Tego dnia jednak Roger Bannister przebiegł ten dystans w czasie 3:59,4, co spowodowało zniszczenie tego przekonania wśród ludzi na całym świecie.

Efekt?

46 dni później jego rekord został pobity a w przeciągu kolejnych 50 lat ponad 20.000 osób również przebiegło dystans jednej mili w czasie poniżej 4 minut.

Więcej o tym wydarzeniu możesz dowiedzieć się tutaj: 6 maja, 1954 rok.

Są to tylko dwa przykłady, które jednak pokazują wyraźnie w jaki sposób funkcjonujemy na tym świecie.

Od dziecka jesteśmy „programowani” i przeważnie owe oprogramowanie ma negatywny charakter, choć programujący nas rodzice, członkowie rodziny a później nauczyciele i znajomi nie są przeważnie świadomi tego, co robią, ponieważ oni sami zostali wcześniej „zaprogramowani”.

Tak jak wspomniałem wcześniej, owych podświadomych przekonań możemy mieć bardzo wiele i nie sposób jest poznać je wszystkie ale dobrym sposobem aby zrozumieć, czego dotyczą, jest przyjrzenie się rezultatom, jakie osiągamy w życiu w każdym jego aspekcie.

Sprawa jest dość prosta: jeśli w konkretnej dziedzinie życia mamy pozytywne rezultaty, to podświadome przekonania w tym konkretnym temacie są pozytywne a jeśli nasze wyniki są negatywne, to mają one początek w negatywnych przekonaniach.

Wracając więc do tematu e-biznesu, to jeśli wyniki jakie w nim osiągamy, nie są pozytywne, oznacza to, że w pierwszej kolejności trzeba przyjrzeć się temu co myślimy na takie tematy jak: sprzedaż, marketing, biznes, pieniądze, itd.

To bowiem od naszych przekonań powstają nasze myśli więc w rzeczywistości można znać wiele metod i strategii działania w e-biznesie ale dopóki nasze podświadome przekonania nie będą pozytywne, to wykorzystanie tego co wiemy na temat marketingu internetowego nie będzie dawać nam takich wyników jakie chcemy osiągnąć.

Działanie Jest Nadal Nieodzowne

Miej proszę na uwadze to, że to, że pozbędziesz się negatywnych i ograniczających przekonań z podświadomości, nie zwalnia Cię z podejmowania działania.

Tak naprawdę jest ono bowiem niezbędne, żeby jakikolwiek rezultat mógł mieć miejsce.

Kiedy jednak uwolnisz się od podświadomych blokad, jakość Twojego działania będzie zdecydowanie inna, ponieważ jakość Twoich myśli na Twój temat oraz Twoich możliwości będzie również zdecydowanie inna.

Mam nadzieję, że informacje, którymi podzieliłem się powyżej będą dla Ciebie wartościowe i pomocne. Jeśli uznasz, że warto, podziel się nimi dalej i zostaw poniżej swój komentarz.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”