Nagły sukces jest tym czymś co często widzimy w przypadku osób, które osiągnęły w życiu wyjątkowe rzeczy.

To mogą być sportowcy, aktorzy, przedsiębiorcy czy ktokolwiek jeszcze inny…

Mnie do napisania tego artykułu zainspirował Gary Vaynerchuk.

Jeśli nie wiesz kim jest Gary, oto kilka informacji na jego temat (zgodnie z serwisem Wikipedia):

Gary Vaynerchuk (urodzony 14 listopada 1975 w Babruysk na Białorusi) jest przedsiębiorcą, inwestorem, autorem i mówcą.

Zwrócił na siebie uwagę pionierskim podejściem do popularyzacji swojej marki i swojego biznesu. Początkowo wykorzystywał tradycyjne metody reklamowe i rozwinął lokalny, rodzinny sklep winiarski w krajowego lidera branży, a później szybko się przerzucił na serwisy społecznościowe – na przykład Twitter i Facebook – żeby promować swój wideoblog o winach, Wine Librery TV. Zakładając zarówno detaliczny sklep internetowy w 1997 roku, jak i Wine Library TV w lutym 2006 roku, potrafił wcześnie wyłapać nowe trendy i zrobić na nich biznes.

W poniższym video Gary odniósł się do czegoś, co można nazwać jego „nagłym sukcesem”

Jeśli nie polskie napisy nie pojawiły się automatycznie to włącz je dzięki tym „przyciskom”:

Bardzo często bowiem kiedy widzimy ludzi, którzy osiągnęli w swoich dziedzinach wyjątkowe wyniki, myślimy, że im się udało, że mieli szczęście, że osiągnęli to szybko, na przestrzeni tygodni lub miesięcy.

Gary Vaynerchuk to przykład osoby, która do swojego sukcesu przygotowywała się kilkanaście lat (!!!)

Nie osiągnął tego co ma dzisiaj od tak, bez wcześniejszej pracy nad sobą i swoimi umiejętnościami.

 

Wszystkim się spieszy…

Tak, wiem. Wszyscy się gdzieś spieszymy. Często angażujemy się w marketing sieciowy lub internetowy, licząc na to, że osiągniemy wyjątkowe wyniki w przeciągu kilku, maksymalnie kilkunastu miesięcy bez wyjątkowej pracy nad nimi.

Nie ma przy tym znaczenia jaki rodzaj biznesu rozwijamy, ponieważ…

…bez pracy nad sobą i systematycznego oraz konsekwentnego działania trudno w ogóle mówić o wynikach.

Jeśli myślisz, że piszę to jako ktoś kto nigdy nie miał ochoty zrezygnować z tego co robi, to wcale tak nie jest. Nie raz już chciałem zrezygnować ze względu na brak wyników.

Ale wiesz co?

Nie zrezygnowałem z dwóch względów:

1. Za każdym razem kiedy chciałem zrezygnować, zastanawiałem się nad tym „co dalej?”. Powrót do pracy na etacie? Nie jestem przeciwko niej ale to nie jest sposób w jaki ja chcę żyć.

2. Kocham robić to co robię. Kocham tworzyć nowe posty na swoich blogach, sprawiać żeby wyglądały schludnie i ładne. Kocham stawać się coraz lepszym w tworzeniu treści, marketingu i sprzedaży.

Nie, nie jestem mistrzem świata w marketingu i sprzedaży, i nie aspiruję do takiego miana.

Dawno temu zrozumiałem, że moją rolą nie jest bycie lepszym od kogoś tylko bycie lepszym od samego siebie. Zrozumiałem coś jeszcze…

 

To ile zarabiamy pieniędzy w biznesie jest zawsze odzwierciedleniem tego, na jak wiele osób mamy pozytywny wpływ.

Mówiąc o wpływie na inne osoby, chodzi mi o to jak wiele osób osiągnęło korzyści lub rozwiązało problemy dzięki naszej działalności.

Zauważ bowiem, że przedsiębiorcy zawsze zarabiają na tym, że rozwiązują czyjeś problemy lub pomagają osiągać korzyści.

Myślę więc, że do każdego sukcesu (cokolwiek to słowo oznacza) trzeba się przygotować a efekt finansowy zawsze będzie odzwierciedlał to, na jak wiele osób mamy pozytywny wpływ.

Tak, wiem, że czasami trudno jest się z tym zgodzić ale poziom osiąganych rezultatów zawsze zależy od poziomu naszego rozwoju mentalnego, poziomu naszych umiejętności a także od tego na ile osób mamy pozytywny wpływ.

 

Na duże rzeczy w życiu zawsze trzeba się przygotować…

Myślę, że poniższe cytaty pozwolą Ci lepiej zrozumieć, że „nagły sukces” to przede wszystkim sukces, na który trzeba się przygotowywać czasami nawet kilkanaście lat…

„Zajęło mi 17 lat i 114 dni, aby osiągnąć natychmiastowy sukces.” – Lionel Messi

 

 

„Nie ma szybkich zwycięstw w biznesie – potrzeba lat, aby osiągnąć natychmiastowy sukces.” – Richard Branson

 

„… więc pamiętaj: wielkie osiągnięcia wymagają czasu, nie ma natychmiastowego sukcesu.” – Lew Tołstoj

 

 

„Wytrwałość i dziesięć lat próbowania może w końcu sprawić że będziesz wyglądać jak ktoś kto odniósł nagły sukces.” – Biz Stone (współtwórca Twitter’a)

 

 

„Mój tata powiedział mi: „Osiągnięcie natychmiastowego sukcesu zajmuje piętnaście lat”, a mnie zajęło to siedemnaście i pół roku.” – Adrien Brody

Rozwijając swój biznes w internecie miałem okazję poznać wiele osób. Wiele różnych osób, w różnym wieku, różnej płci i z różnym doświadczeniem w życiu.

Spotykałem się z sytuacjami, kiedy ludzie rezygnowali z działania po 2 tygodniach, po miesiącu, po pół roku, po roku, itd.

Nie oceniam tego. Być może część z tych osób wybrała coś, co im nie pasowało.

Część osób, która podjęła ze mną współpracę w biznesie również zrezygnowała. Czasami było to po tygodniu, czasami po miesiącu a czasami po roku.

Czy jest w tym coś złego? Oczywiście, że nie. Chodzi mi tylko o to, że jeśli chcemy osiągnąć swoje cele, ostatnia rzecz jaką powinniśmy zrobić, jest rezygnacja.

 

Czasami trzeba „poczekać”… 18 lat…

Mam dla Ciebie jeszcze jedną historię, którą przedstawiłem na innym blogu. Jest to historia bardzo mi bliska, która pokazuje, że osiągnięcie czegoś wyjątkowego w życiu może zająć … 18 lat. Kliknij tutaj aby poznać tę historię.

Mam nadzieję, że powyższe przykłady pozwolą Ci zrozumieć, że „nagły sukces” to efekt kilku lub kilkunastu letniej pracy ale jeśli kochamy to co robimy, nie powinno mieć to znaczenia.

Co o tym wszystkim myślisz? Zostaw swoją opinię na ten temat w komentarzach poniżej i podziel się tym wpisem z innymi, jeśli naturalnie chcesz to zrobić 🙂

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Nie jest żadną tajemnicą, że w internecie 98% osób nie ma wyników. Kliknij tutaj aby poznać główny powód ku temu.