Niezależnie od tego jaki biznes rozwijamy lub jaki biznes mamy zamiar rozwijać, o wiele lepiej jest doprowadzić do sytuacji, w której przyciągamy do siebie potencjalnych klientów, zamiast uganiać się za nimi, prawda?

Zasadniczą kwestią jest więc w tym momencie zrobić coś, co przyciągnie do nas właściwych (potencjalnie zainteresowanych tym co oferujemy) ludzi.

Istnieje spora szansa, że w Twojej głowie pojawiło się teraz pytanie: „Jak to zrobić?” i jeżeli tak właśnie jest to poniższa historia przedstawia na nie odpowiedź…

Wszystko zaczęło się w grudniu, 1931 roku…

Dorothy i Ted Hustead postanowili znaleźć miejsce, gdzie mogliby prowadzić własny sklep i w ten sposób zadbać o swoją przyszłość.

Pieniądze a konkretniej $3.000 otrzymali po zmarłym ojcu Teda i przeznaczyli je na zakup niewielkiego sklepu w miejscowości Wall, w stanie Południowa Dakota. Miejscowość ta liczyła 326 mieszkańców, którzy nie należeli do majętnych a mówiąc jeszcze inaczej – byli po prostu biedni.

Jeżeli dodamy do tego fakt, że latach 30. miał miejsce wielki kryzys, nie jest trudno wyobrazić sobie, że prowadzenie wtedy biznesu nie było sprawą prostą.

Państwo Hustead dało sobie jednak 5 lat na to, żeby swoje przedsięwzięcie rozwinąć.

Po ponad 4 latach jednak interes nie szedł dobrze ale to właśnie w 1936 roku, latem, wpadli oni na pomysł, który odmienił wszystko.

O tym co to był za pomysł i jak Ty możesz wykorzystać go w e-biznesie, dowiesz się w poniższym video…

[Prawdziwa Historia] Jak Darmowa Zimna Woda Pomogła Pewnemu Małżeństwu Rozwinąć Biznes

Kliknij Tutaj Aby Wejść W Posiadanie Instrukcji Na Temat Tego Jak Przyciągać Potencjalnych Klientów I Partnerów Biznesowych W Internecie

To co zrobili Państwo Hustead można nazwać Przyciągającym Marketingiem, który w głównej mierze polega na prostych krokach:

– przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów czymś, na czym im zależy (spragnieni ludzie chcieli napić się wody)
– dać to ludziom za darmo
– pokazać co mogą kupić

W internecie ta strategia opiera się na tym, żeby:

– zrozumieć, czego ludzie w branży, w której działamy chcą
– stworzyć informację, dzięki której będą mogli to zdobyć
– dać tę informację za darmo i w ten sposób budować listę adresową
– pokazać tym ludziom to co oferujemy

O tym jak w internecie wykorzystać Przyciągający Marketing dowiesz się tutaj.

Ten Sposób Może Zadziałać Wszędzie

Jak już wspomniałem w video, każdą branżę i niszę łączą problemy i potrzeby ludzi a więc to co zrobili państwo Hustead, można wykorzystać w dowolnym biznesie, niezależnie od tego czy promujemy produkty, usługi czy współpracę np. w biznesie MLM.

Głównymi elementami zastosowania tej strategii w internecie jest:

1. Znaleźć konkretny problem lub potrzebę ludzi w naszej branży

2. Stworzyć informację, która pozwoli rozwiązać ten problem lub osiągnąć korzyść

3. Oddać tę informację w zamian za adres e-mail (w ten sposób można budować listę adresową)

4. Kultywować relację z ludźmi na liście dostarczając im jeszcze więcej wartości

5. Przedstawić ofertę (oferty), dzięki którym ludzie będą mogli rozwiązać kolejne problemy lub osiągnąć kolejne korzyści

Istotna I Pomocna Wskazówka…

Czymś, co może okazać się pomocne być może również dla Ciebie w kwestii przyciągania do siebie potencjalnych klientów w internecie jest tworzenie treści w postaci tekstu, audio lub video.

A mówiąc jeszcze inaczej, treść w internecie może mieć postać posta na blogu (takiego jak czytasz teraz), webinaru na żywo, transmisji na żywo na Facebook’u czy video, które opublikujesz na YouTube.

Pod poniższymi linkami możesz dowiedzieć się więcej odnośnie tego jak tworzenie treści może Ci pomóc w budowaniu Twojej marki i przyciąganiu potencjalnych klientów:

Jak marketing treści może pomóc Ci osiągać wyniki w e-biznesie [4 wskazówki]

Czym jest “wartościowy marketing” i jak może Ci on pomóc w zarabianiu przez internet

Co oddawać w zamian za adres e-mail i budować listę adresową

Dlaczego warto SYSTEMATYCZNIE tworzyć i promować treść w internecie

Jaką treść tworzyć w internecie aby przyciągać potencjalnych klientów

Jak budować wizerunek w internecie w dowolnej niszy

4 kluczowe punkty w video marketingu

Mam nadzieję, że informacje, którymi podzieliłem się w tym poście, zainspirują Cię do działania i że owe działanie pozwoli Ci przyciągać do siebie potencjalnych klientów i zarabiać dzięki temu pieniądze.

Jeżeli uznasz, że warto, podziel się również tym postem z innymi (korzystając z poniższych „przycisków”) i zostaw swoją opinię w komentarzach.

 


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby zarabiać pieniądze w internecie to kliknij tutaj i zobacz jakich 3 elementów koniecznie potrzebujesz, żeby to było możliwe.