Prosta Rutyna, Która Pozwala Systematycznie Tworzyć Treść W Internecie (I Zarabiać Pieniądze)

Opublikowane przez michalkidzinski w dniu

Tworzenie treści w internecie to z całą pewnością jeden z najlepszych sposobów aby przyciągnąć uwagę osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane tym, co w ostateczności mamy do zaoferowania i na podstawie czego możemy w internecie zarabiać pieniądze.

Zanim jednak przejdziemy do tego jaka rutyna pozwala systematycznie taką treść tworzyć warto jest wspomnieć o pewnych ważnych sprawach…

Nie Ma Oferty Dla Wszystkich

Myślę, że każdy kto zaczyna przygodę z e-biznesem, ma przeświadczenie, że to co oferuje jest dla wszystkich ale to nie jest prawda, niezależnie od tego jak wspaniały jest to produkt lub usługa.

Wynika to z tego, że każdy z nas jest unikalny i wyjątkowy a to oznacza, że każdy z nas interesuje się czymś innym a więc to co dla nas jest ważne, może nie mieć żadnego znaczenia dla innych i na odwrót.

Wspólny Mianownik

Prawdą jest również to, że niezależnie od tego jakie są nasze zainteresowania i pasje, wszystkie je łączą problemy, które chcemy rozwiązać oraz korzyści, które chcemy osiągnąć.

Niezależnie więc od tego, czy tematem naszego e-biznesu jest zdrowy styl życia, rozwój osobisty, marketing sieciowy, marketing internetowy, czy cokolwiek jeszcze innego, w każdej niszy istnieją problemy i potrzeby, i często szukamy potrzebnych dla nas informacji w internecie.

To właśnie z tego powodu tworzenie treści w postaci:

– tekstu,
– audio,
– video

jest tak istotne.

Poważna Przeszkoda

Dla wielu osób sama fraza „systematyczne tworzenie treści” kojarzy się z niezbyt przyjemną pracą, ponieważ trudno jest nam sobie wyobrazić aby np. każdego dnia coś stworzyć.

Dla mnie to również było coś niemożliwego do momentu, kiedy nie zobaczyłem, że są ludzie, którzy to robią.

Kiedy bowiem zobaczyłem, że ktoś tworzy każdego tygodnia od 5 do 7 wpisów na blogu i robi to przez ostatnie 6 lat, musiałem przyznać, że jednak da się to zrobić.

Owszem, nie jest to łatwe (zwłaszcza na początku, podobnie jak wszystko inne) ale jest możliwe.

A co powiesz na to, że pewien człowiek trzyma się pewnej rutyny od kilkudziesięciu już lat i w tym czasie stworzył ogromną ilość treści (napisał m.in. ponad 60 książek) co również pozwoliło mu na osiągnięcie wyjątkowych efektów finansowych?

O tym kim jest ten człowiek, jaka rutyna wpłynęła na jego życie tak pozytywnie i jak Ty możesz to wykorzystać w Twoim e-biznesie, zobaczysz w poniższym video…

Prosta Rutyna, Która Pozwala Systematycznie Tworzyć Treść W Internecie (I Zarabiać Pieniądze)

[W video wspomniałem o tym, że aby dzięki tworzonej w internecie treści zarabiać pieniądze, potrzebujemy systemu. O tym jak możesz go stworzyć, zobaczysz tutaj: http://swiatlyebiznes.pl/tsb.]

John Maxwell, o którym wspomniałem w powyższym video powiedział coś, o czym warto jest z całą pewnością pamiętać…

Na każdy wyjątkowy wynik w życiu składają się proste czynności, powtarzane każdego dnia. Owszem, kiedy powtarzamy je krótki czas, trudno jest oczekiwać niewyobrażalnych wyników. Z każdym dniem jednak i dzięki systematyczności oraz konsekwencji stajemy się coraz lepsi a to oznacza, że nasze wyniki również muszą stać się lepsze.

I nie, nie mówię tutaj o byciu lepszym od kogoś, bo tego typu porównania nie mają racji bytu. Jak już wspomniałem, każdy z nas jest kimś wyjątkowym i niepowtarzalnym i już sam ten fakt sprawia, że próby bycia lepszym niż ktoś inny nie mają sensu.

W świecie e-biznesu często panuje przekonanie, że to od promowanej oferty zależą wyniki i jeśli takowe nie stają się naszym udziałem to winna jest oferta lub firma, z którą współpracujemy.

Dla mnie jednak nikt tutaj nie jest winny ale za to odpowiedzialni za swoje wyniki jesteśmy zawsze my.

Myślenie => Działanie => Rezultaty

Sposób myślenia to w pierwszej kolejności czynnik, za którym stoją nasze rezultaty. Jeżeli jest on nieodpowiedni w kwestii rozwijania e-biznesu, to żadna, nawet najlepsza oferta na świecie i najlepszy system promocji niczego nie zmienią.

Dlaczego?

Bo zaraz za sposobem myślenia idą nasze działania a skoro owe myślenie jest niewłaściwe, tak samo niewłaściwe będą nasze działania albo też będziemy je wykonywać z niewłaściwym nastawieniem.

Dobra wiadomość to jednak taka, że codzienne czytanie, codzienne myślenie i codzienne tworzenie treści ma ogromny wpływ na to jak myślimy.

To bowiem każdy z nas podejmuje decyzję, czy woli przeczytać coś, co może mieć na niego pozytywny wpływ, czy zamiast tego oglądać np. wieczorne wydanie bezwartościowych wiadomości (których głównym zadaniem jest utrzymanie w nas strachu) lub kolejny odcinek serialu, który podobnie jak wiadomości, ma nikłe szanse, żeby wpłynąć na nas pozytywnie.

Jest to o tyle ważne, że każdy z nas widzi ten świat nie takim jaki on jest ale takim, w jaki uwierzyliśmy, że on jest, na podstawie tego co każdego dnia czytamy, słuchamy i oglądamy.

Im więcej więc pozytywnych, inspirujących i motywujących informacji przyswajamy, tym lepsze są nasze myśli a im lepsze są nasze myśli, tym lepsze są nasze działania a więc także rezultaty, jakie osiągamy – także w e-biznesie.

Tworzenie Treści Jest Proste, Jeśli…

Tak, tworzenie treści na podstawie tego, czego się nauczyliśmy i czego doświadczyliśmy jest proste.

O ile bowiem kilka lat temu można było głównie tworzyć treść w postaci tekstu, o tyle dzisiaj każdy z nas ma wystarczająco dobry sprzęt żeby nagrać i opublikować materiał audio lub materiał video. Tym sprzętem jest telefon komórkowy.

Każdy z nas również może dzięki niemu poprowadzić np. transmisję na żywo na Facebook’u, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą, pomagając w ten sposób innym ludziom rozwiązać problem lub osiągnąć korzyść i taka forma przekazu to również tworzenie treści w internecie.

Warunkiem w tym momencie jest to, że aby tę treść tworzyć, sami musimy się rozwijać w „swoim” temacie ale czy jest to wielkie wyzwanie, jeśli jest to coś, co nas interesuje a nawet stanowi dla nas pasję?

No właśnie… 🙂

Blog Jako Świetny Sposób Tworzenia Treści

W moich oczach blog jest świetnym narzędziem aby tworzyć treść w każdej postaci i dzielić się nią dalej chociażby poprzez publikowanie stworzonych postów w mediach społecznościowych.

Warto jest jednak jednocześnie mieć na uwadze, że jeśli stworzona na blogu treść ma nam pomóc w zarabianiu pieniędzy, to ten blog powinien być przygotowany we właściwy sposób aby mógł spełniać swoją podstawową rolę czyli pomagać nam w budowaniu naszej listy adresowej, o czym również wspomniałem w powyższym video.

O tym jak taki blog przygotować, możesz dowiedzieć się w darmowym raporcie, pt. „Jak zarabiać na blogu”.

Liczę na to, że informacje, którymi podzieliłem się z Tobą w tym poście, okażą się dla Ciebie wartościowe i pomocne i że wykorzystasz je z możliwie największą korzyścią dla siebie.

Jeżeli uznasz, że warto, podziel się tym postem z innymi i zostaw swoją opinię w komentarzach poniżej.


Michał Kidziński
Blog „Przyciągający Marketing”

P.S. Żeby w ogóle myśleć o zarabianiu pieniędzy w internecie, potrzebujesz 3 kluczowych elementów. Kliknij tutaj aby je poznać.

Show Buttons
Hide Buttons